Piráti ulovili zámořskou posilu, přichází bývalý obránce Dynama či Komety

Foto: hcdynamo.cz

Kádr Pirátů nedávno opustil Sebastien Piché, který zamířil do slovenského týmu Bratislava Capitals, severočeský klub ovšem pro závěr sezony našel jiného zámořského beka. Do Chomutova míří Nicholas Schaus – v nedávné minulosti hráč pardubického Dynama nebo Komety Brno.

Aplikace Tipsport extraligy

Schaus sehrál za oba kluby celkem 85 extraligových utkáních, zaznamenal sedm branek a 38 nahrávek. Další starty a body si připsal v baráži o udržení. Konstruktivní bek má předpoklady pro ofenzivu, plní si i povinnost směrem dozadu.

Třiatřicetiletý rodák z Buffala se s českým hokejem rozloučil loni na jaře, kdy ukončil angažmá v Pardubicích. Tuto sezonu trávil v nižších zámořských soutěžích, naposledy oblékal dres týmu Florida Everblades z ECHL, kde mu ve 12 střetnutích statistici napočítali pět asistencí.

Jak klub uvedl na svém webu, Schaus požádal o ukončení kontraktu, práva pro ECHL nadále náleží Floridě. Americký bek se znovu stěhuje do Evropy, dohodl se na spolupráci s Chomutovem. „Nicholas zvažoval dvě konkrétní nabídky z jiných zahraničních soutěží, určitý kontakt proběhl i v Tipsport extralize. Piráti ale předložili zajímavý návrh, který Schause oslovil," řekl hokej.cz Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management, jež hráče zastupuje.

Někdejší hokejista norského Stavangeru, německého Wolfsburgu nebo rakouského Innsbrucku už dorazil do Česka. „Nicholase zaujala snaha Pirátů o postup do nejvyšší soutěže, klubu je připraven co nejvíc pomoci," doplnil Tomáš Krejčí.

V Chomutově si od nové posily hodně slibují. „Jde o podobný typ obránce, jako byl Sébastien Piché. Víme o jeho kvalitách, které v českých soutěžích prokázal, a věříme, že nám pomůže nejen v přesilových hrách. Stejně jako u Sébastiena Pichého si angažování zahraniční posily můžeme dovolit díky partnerovi, se kterým jsme se dohodli na smlouvě a získali jsme tak prostředky nad rámec rozpočtu na tuto sezónu," uvedl na klubovém webu statutární ředitel Adam Zwettler.

Nicholas Schaus.

Nicholas Schaus. | Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Soupiska Pirátů Chomutov 

Brankáři: 
Martin Altrichter mladší, Richard Běhula, Štěpán Lukeš, Dominik Pavlát.

Obránci: 
Lukáš Blaha, Radek Havel, Marcel Hlaváček, Viktor Lang, Martin Rýgl, Vít Seemann, Jakub Štochl, Jakub Šuráň, Dominik Tejnor, Dušan Žovinec.

Útočníci: 
Luboš Dospěl, Nicolas Hlava, Jakub Chrpa, Jakub Jaroš, Lukáš Klíma, Josef Koláček, Darby Llewellyn, Tomáš Pitule, Jan Rudovský, Jakub Sklenář, Petr Stloukal, Filip Suchý, Jan Svoboda, Matyáš Svoboda, Marek Tomica, Jiří Tupý, Jakub Veselý, Stanislav Vrhel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz