Piráti ulovili finskou posilu, do Chomutova míří bojovník Marjamäki

Jsou bez bodu, na posledním místě extraligové tabulky. Chomutovští Piráti hledají cestu vzhůru, pomoci jim k tomu má i finská posila. Do týmu trenéra Růžičky míří Masi Marjamäki – někdejší útočník New York Islanders a v poslední době především Jokeritu Helsinky.

Plekanec Chance liga

Pravda, za Ostrovany stihl Marjamäki jediné utkání, konkrétně v sezoně 2005-06. Jinak hrál na farmě v Bridgeportu. Ovšem má co nabídnout. Ostřílený bojovník válel v barvách Jokeritu ruskou KHL, zkušenosti získával ve finské SM-Liize, kterou hrál za Ilves Tampere, Pori nebo Tapparu Tampere 

Třiatřicetiletý rodák z Pori začínal minulou sezonu v Jokeritu, později se rozloučil a pokračoval ve švédském klubu Almtuna IS. „Masi měl v létě nabídky ze dvou finských klubů, ale lákalo ho zahraničí. Už tehdy mluvil o české extralize," říká Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management, která příchod finského útočníka k Pirátům realizovala.

Marjamäki má zajímavou hokejovou minulost, v letech 2004 a 2005 startoval na MS dvacetiletých, později oblékl dres Suomi i mezi dospělými. „Je to fyzicky dobře vybavený hráč s kvalitními předpoklady. věřím, že Pirátům pomůže," připomíná Petr Kalus ze zmíněné společnosti, jež Marjamäkiho zastupuje. Ve hře původně byly i jiné tuzemské týmy, jež v případě finského hráče sondovaly situaci. Marjamäki si nakonec plácl s vedením Chomutova.

Krušnohorci po mizerném startu do soutěže avizovali změny, příchod Marjamäkiho je jednou z nich. „Získali jsme zkušeného útočníka, od kterého si slibujeme hlavně vylepšení naší hry směrem dopředu a také góly. V minulosti ukázal, že je umí dávat,“ řekl klubovým stránkám sportovní manažer a hlavní trenér Vladimír Růžička.

Finský útočník se v průběhu čtvrtka přesouvá do Česka, pokud klub stihne včas vyřídit všechny náležitosti, mohla by čerstvá posila naskočit už do pátečního duelu proti Vítkovicím.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz