Piráti na ledě: Růžička zkouší Zajíce z páté německé ligy, kapitánem Tomica

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Drtivá většina extraligových hráčů si v těchto dnech užívá zasloužené dovolené. V Chomutově však zahájili společnou letní přípravu. Na ledě Rocknet Arény se sešli všichni hráči, se kterými trenér Vladimír Růžička počítá do příští extraligové sezony 2018-19.

Nový fanshop

Chomutovská příprava letos probíhala ve stejném formátu jako v minulých ročnících. Mladí hráči se chystali pod taktovkou kondičního kouče Petra Švehly a ti zkušenější individuálně. „Společná příprava začala v neděli. Následovat budou tréninky na ledě i na suchu a později nás čeká sedm přípravných zápasů,“ řekl ČTK chomutovský lodivod.

„Musíme se s odchody vypořádat. Doplnili jsme mančaft, jak to šlo. Uvidíme, jak se hráči ukážou.“

Piráti během léta narazí dvakrát na tradiční soupeře z Liberce a Litvínova, k tomu vyzvou tři zahraniční soky. Z KHL ruský Jekatěrinburg, z nižší VHL kazašskou Karagandu a ruský Novokuzněck. „Vím, v jakém složení bude tým víceméně hrát, takže nám sedm zápasů na rozehrání stačí,“ uvedl Růžička, který má k dispozici obměněný kádr.

Ředitel pod palbou otázek. Řezníček přijel na sraz hokejových fans »

Nejvýznamnější změnou je odchod kapitána Michala Vondrky. Klub opustili rovněž Michal Poletín, Vojtěch Tomeček, Lukáš Chalupa, Mário Grman, Tomáš Slovák nebo Nicolas Hlava. „Musíme se s tím vypořádat. Doplnili jsme mančaft, jak to šlo. Uvidíme, jak se hráči ukážou,“ prohlásil Vladimír Růžička, jenž naopak přivedl šestici posil.

Marek Tomica je jedním z lídrů, určitě bude kapitán

Do obrany Davida Šticha a Bohumila Janka, do ofenzivy Pavla Klhůfka, Adama Dlouhého a Jana Stránského a mezi tyče Aleše Stezku. O místo se navíc rve dvaadvacetiletý útočník Marc Zajíc, který naposledy hrál v páté nejvyšší soutěži v Německu. „Je tady na zkoušku, zbytek hráčů má podepsané smlouvy,“ prozradil šéf chomutovské střídačky.

Žebříček TOP 250 klubů v Evropě: Kometa je šestá, skokanem Vsetín »

„Kádr je víceméně definitivní. Musíme zapracovat hráče do systému, který budeme hrát,“ líčil Růžička s tím, že otazník stále visí nad mladým útočníkem Jakubem Laukem, kterého letos draftoval Boston. Vůdčí roli po Michalu Vondrkovi pak převezme Marek Tomica. „Je jedním z lídrů, určitě bude kapitán,“ pokyvoval na závěr pětapadesátiletý kouč.

Aktuální soupiska týmu Piráti Chomutov

Brankáři:
Tadeáš Dvořák, Štěpán Lukeš, Dominik Pavlát, Aleš Stezka.

Obránci:
Lukáš Blaha, Ondřej Buchtela, Stanislav Dietz, Brett Flemming, Bohumil Jank, Ronald Knot, Jaroslav Mrázek, David Štich, Juraj Valach.

Útočníci:
Adam Dlouhý, Jan Havel, Ivan Huml, Roman Chlouba, Jakub Chrpa, Pavel Klhůfek, Petr Koblasa, Jakub Lauko, Vladimír Růžička ml., Jakub Sklenář, Dávid Skokan, Jan Stránský, Martin Šťovíček, Marek Tomica, Lukáš Vantuch, Marc Zajíc (zkouška).

Příchody do klubu Piráti Chomutov

David Štich (Kladno)
Bohumil Jank (Třinec)
Adam Dlouhý (Liberec)
Jan Stránský (Liberec)
Aleš Stezka (Liberec)
Pavel Klhůfek (Zlín)
Marc Zajíc (Schweinfurt, zkouška)

Odchody z klubu Piráti Chomutov

Vojtěch Tomeček (Olomouc)
Michal Vondrka (Mladá Boleslav)
Lukáš Chalupa (neznámo)
Mário Grman (Slovan Bratislava)
Tomáš Slovák (neznámo)
Nicolas Hlava (Znojmo)
Michal Poletín (Zlín)

Přípravná utkání na ročník 2018-19

26.07. 17:30 Piráti Chomutov – Avtomobilist Jekatěrinburg
07.08. 17.30 Piráti Chomutov – Metallurg Novokuzněck
21.08. 17:30 Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec
23.08. 17:30 Piráti Chomutov – HK Sarjarka Karaganda
28.08. 17:30 HC VERVA Litvínov – Piráti Chomutov
30.08. 17:30 Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov
06.09. 17:00 Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz