Piráti hlásí první posilu. Jejich obranu přitvrdí nedávný finalista Jank

Foto: hcocelari.cz

2. května 2018, 14:15

David Jahoda

Po lavině odchodů, kterou chomutovští Piráti zveřejnili už téměř před měsícem, přichází také zpráva o prvním posílení kádru. Defenzívu Chomutova vyztuží zadák s reprezentačními zkušenostmi Bohumil Jank, který ještě před pár dny bojoval s třineckými Oceláři o extraligový titul. Od 25letého obránce, pro něhož bude Chomutov čtvrtou štací v nejvyšší soutěži, si Piráti slibují zvýšení důrazu v obranných řadách.

Nový fanshop

„Bohouše dobře znám z národního týmu. Je to srdcař a lidově řečeno to brousí. Očekávám, že přitvrdí naši hru v obraně, protože myslím, že právě tohle nám v minulé sezóně trochu chybělo,“ řekl na adresu první posily Pirátů před nadcházející sezonou Vladimír Růžička, hlavní trenér a sportovní manažer chomutovského klubu.

Bohumil Jank odehrál poslední dvě kompletní sezony v Třinci, kam přišel jako last-minute posila před koncem přestupního období v ročníku 2015/16. V nedávném finále proti Kometě Brno odehrál dva zápasy, přičemž vstřelil jediný gól Ocelářů v závěrečném pátém utkání série.

„Očekávám, že přitvrdí naši hru v obraně, protože myslím, že právě tohle nám v minulé sezóně trochu chybělo.“

Kromě Třince působil Jank v Hradci Králové, kam se přesunul společně s mnoha hráči a zejména extraligovou licencí z Českých Budějovic. Díky výkonům v dresu Mountfieldu si vybojoval pozvánku do národního týmu, kde tehdy trénoval právě současný kouč Pirátů Vladimír Růžička. Poprvé se Jank objevil v reprezentaci 10. dubna 2014 v přípravném utkání proti Dánsku. Dohromady má na svém kontě 17 reprezentačních startů.

Rodák z Milevska má rovněž zkušenosti ze zahraničním angažmá. Jako osmnáctiletý mladík si vyzkoušel 29 zápasů v kanadské juniorské soutěži QMJHL, kde hájil barvy celku Victoriaville Tigres. Pro další ročník se však vrátil do Evropy. Dohodl se na smlouvě se Lvem Poprad, tehdejším slovenským zástupcem KHL. V ní si Jank zahrál 13 utkání, dalších 23 pak připal v nižší MHL za Tatranské Vlky.

>> Vondrka, Poletín, Slovák a další. V Chomutově končí osm hráčů

Jank je zatím jedinou posilou chomutovských Pirátů před novým extraligovým ročníkem. Ti doposud vypustili jen dvě zprávy týkající se tvorby kádru. Jedna se týkala odchodů osmi hráčů (více ZDE) včetně kapitána a hlavní hvězdy mužstva Michala Vondrky, který se už domluvil na smlouvě v Mladé Boleslavi. Druhá pak informovala o pokračování obránce Ronalda Knota, který posílil Piráty z Mladé Boleslavi v průběhu uplynulé sezony. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz