Pirát Szathmáry po prvním gólu: Poličku na puk si teprve pořídím

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

7. února 2018, 17:11

Libor Kult

Piráti stále bojují o účast v předkole Generali play off, do nějž postupuje deset nejlepších týmů. Svěřenci Vladimíra Růžičky se do kýžených pater tabulky mohli posunout po 48. kole, v němž potřebovali za tři body porazit nejbližšího rivala z Litvínova. Chomutovským se to k jejich smůle nepovedlo, přestože se v polovině 54. minuty bitvy s posledním týmem potřetí v utkání ujali vedení. Zařídil ho svým prvním gólem mezi tuzemskou elitou Šimon Szathmáry. „Vyjel jsem ze střídačky, Smejky se krásně podíval a poslal puk přesně mezi kruhy. Já už se jen snažil trefit z voleje k tyčce, což se mi naštěstí povedlo,“ přibližoval po závěrečné siréně.

Nový fanshop

Piráti v té době vedli 3:2 a vnuk legendárního obránce Jana Suchého v mixzóně chomutovské arény prozradil, že v daný okamžik věřil v zisk tří bodů. „Opravdu jsem věřil, že můj gól bude vítězný. Hrozně mě mrzí, že to nedopadlo a bereme jenom bod,“ litoval další nepříjemné ztráty v boji o desítku.

O kolo dříve totiž svěřenci Vladimíra Růžičky přivezli bod z ledu vedoucí Plzně, kde Chomutov nevyhrál od 60. let minulého století. Tentokrát však vedl po dvou třetinách třígólovým rozdílem, přesto padl v nájezdech stejně jako v derby s Vervou. „Je to velká ztráta,“ uvedl rodáka z Havlíčkova Brodu na adresu výsledku derby.

„Když jsme dali na 3:2, měli jsme vedení udržet a získat tři body. Litvínov bohužel vyrovnal a nájezdy už jsou loterie,“ rekapituloval dvaadvacetiletý bek průběh podkrušnohorského derby, v němž popáté v řadě zvítězil hostující tým. „Máme ještě tři zápasy, které musíme zvládnout, abychom se do desítky dostali,“ burcoval následně.

„Máme ještě tři zápasy, které musíme zvládnout, abychom se do desítky dostali.“

Přestože Piráti prohráli, Šimon Szathmáry si duel z 6. února 2018 bude pamatovat už napořád. V sedmém startu v nejvyšší soutěži poprvé skóroval, což mu bude připomínat také puk, jímž první gól vstřelil. „Hned jsem si na něj vzpomněl a říkal jsem Ronymu Knotovi, aby mi ho vzal. Když ale kluci zjistili, že to byl můj první gól v extralize, hned tam jel Mižu a bral mi ho,“ líčil dvojnásobný český juniorský mistr.

Na začátku roku 2014 byla jeho kariéra v ohrožení, když mu brusle soupeře přeřízla nerv v zápěstí. Čtyři roky stará operace se povedla, takže nyní může Šimon Szathmáry slavit první extraligový gól. „Puk si dám na poličku, kterou si budu muset ještě pořídit,“ prozrazoval s úsměvem a v nevědomosti, jak bude muset přispět do týmové kasy. „Pokladník se zatím neozval,“ prohodil.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov

Regionální rivalové si nedarovali ani metr ledu zadarmo, diváci viděli urputnou bitvu s řadou osobních soubojů. Celkem bylo rozdáno 24 hitů a duel hodně připomínal vyřazovací boje. „Myslím, že to bylo hodně fyzické utkání. Všichni do zápasu šli naplno,“ ohlížel se.

Ke vstřelení gólu stačilo chomutovskému mladíkovi necelých pět minut na ledě. Do zápasu naskočil poprvé až v prostředním dějství, přesnou ránu předvedl v polovině 54. minuty. „Mráza dostal do kolena, takže nemohl hrát,“ vysvětlil svůj nástup do utkání. „Ve druhé třetině jsem šel bez rozhýbání na led, kde jsem byl skoro minutu. Docela jsem cítil nohy, ale rozjezdil jsem to,“ uzavřel Šimon Szathmáry popisem, jak naskočit do rozjetého duelu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz