Pirát Růžička, indián Stach a kdo dál? Sparta představila první posily

Foto: hcsparta.cz

Po ztrátách už Sparta představila také čtyři posily. Z Chomutova přichází Vladimír Růžička, z Plzně David Stach, ze Slovanu Bratislava Matúš Sukel a návrat z Prostějova hlásí David Dvořáček.

HokejkaSHOPvanoce

PŘESTUPY v TELH a Chance lize ONLINE »

Sparta si už dřív pojistila pětici Jakub Sedláček, Jeremie Blain, Kevin Klíma, Roberts Bukarts a Andrej Kudrna. Následně oznámila tři odchody, rozloučila se s útočníky Lukášem Klimkem i Matějem Beranem, s kariérou se pak rozloučil Petr Kumstát. A teď přišla i se čtyřmi posilami do ofenzivy.

Největší pozornost poutá jméno Vladimíra Růžičky, který po sestupu opustil Piráty. „Je to zkušený centr. Pokorný, vyzrálý hokejista, který touží Spartě pomoci. Věříme, že se stane jedním ze spolehlivých pilířů sparťanské sestavy," hlásí sportovní manažer Michal Broš na adresu útočníka.

„Vím, že to nebudu mít ve Spartě ze začátku lehké, chci ale fanouškům dokázat, že za Spartu mohu hrát a bojovat."

„Obrovsky mě potěšilo, že zrovna mě Sparta oslovila. Hned to byla varianta číslo jedna. Vím, že to nebudu mít ve Spartě ze začátku lehké, chci ale fanouškům dokázat, že za Spartu mohu hrát a bojovat. Chci pomoci ji dostat zpět na pozice, kam patří," pokyvuje natěšený Vladimír Růžička.

Zajímavou akvizici ulovili Pražané v Plzni, získali Davida Stacha. „Po Růžovi je to další kreativní útočník, který dokáže pomoci vytvořit spoluhráčům dostatek příležitostí. Má opravdu spoustu kreativních ofenzivních nápadů," těší Broše. „Nabídka Sparty se prostě neodmítá," přidává Stach.

Další posilou je Slovák Matúš Sukel, jenž si výkony ve Slovanu vysloužil i pozvánku do reprezentace. „Je stále mladý a nesmírně pracovitý. Vedle toho mu ale nechybí šikovnost a má velký potenciál stát se dalším důležitým kouskem skládačky našeho mladého týmu," slibuje si od něj Broš.

Z Prostějova se pak do Sparty vrací její odchovanec David Dvořáček, jenž loni nasbíral 40 bodů. „Má už dost zkušeností a sparťanské srdce. Rozhodli jsme se mu dát šanci dokázat, že se může stát stabilním členem sestavy Sparty, za kterou v minulosti za všech okolností vypustil duši," líčí Broš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz