Petružálek o spolupráci s Kašparem: Je to jako jízda na kole

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

Velký comeback se odehrál v pátek večer při utkání libereckých Tygrů a domácího Litvínova. Zpět do Litvínova se vrátil po čtrnácti letech jeho odchovanec a mistr světa z roku 2010 Lukáš Kašpar. Natěšení fanoušci na zimním stadionu Ivana Hlinky viděli hned osm branek a vysoké vítězství Litvínova 6:2.

Jágr Chance liga

„Mám z Lukyho příchodu obrovskou radost, až do poslední chvíle jsem tomu radši nevěřil,“ neskrýval po utkání nadšení další litvínovský odchovanec Jakub Petružálek. 

Oživily jste nějaké vzpomínky z mládí při spolupráci s Lukášem Kašparem?
Samozřejmě, bylo to cítit už ráno na rozbruslení, pořád tam nějakou konexi máme. Výborně nás doplnil Jura Mikúš, skvělé vítězství za tři body. Potřebujeme je sbírat, protože jsme se v tabulce trošku propadli, a tak je to pro nás důležité vítězství.

Lukáš Kašpar si hned po zápase pochvaloval vaší spolupráci, máte to stejně?
Byl jsem strašně rád, když jsem si večer před zápasem přečetl na hokej.cz článek, že sem Lukáš jde. Samozřejmě jsem to už věděl trošku dopředu, pracovalo se na tom a věřil jsem, že se to podaří dotáhnout. Když už tu byl ráno před zápasem, tak jsem tomu konečně uvěřil.

Ten příběh je velmi zajímavý, kdy jste spolu s Kašparem vyrůstali, teď se po dlouhé době zase sešli.
Myslím, že je to něco podobného, co zažili František Lukeš s Viktorem Hüblem, ti spolu také hrají už hrozně dlouho. Přirovnal bych to k jízdě na kole. Když se ji jednou naučíte, už nikdy nezapomenete.

„Přirovnal bych to k jízdě na kole. Když se ji jednou naučíte, už nikdy nezapomenete."

S Libercem jste ukázali, že jste nic z vaší spolupráce nezapomněli. Po sérii porážek je to pro vás velké vítězství.
Něco málo jsme si nahráli na začátku soutěže, ale pak jsme měli úpadek. Musíme se vrátit zase zpět k tvrdé práci. Kolikrát jsme měli utkání dobře rozehrané, ale chyběla nám koncentrace celých šedesát minut. Jsem rád, že jsme to s Libercem zvládli, i když ke konci druhé třetiny jsme zase polevili. Tabulka je vyrovnaná, defacto de dvanáctého místo je to nabouchané na šesti bodech. Do pauzy se pokusíme udělat šest bodů, abychom si ji udělali trochu příjemnější.

Zaznamenal jste tři přihrávky, ale ve vaší lajně jsou tři góloví hráči, což bude pro soupeře asi hůře ubránitelné, že?
Ano, tohle myslím bude jedna z našich zbraní. Variabilita, každý z nás má čuch jak na góly, tak i na nahrávky před hokejku i do prázdné brány.

„Každý z nás má čuch jak na góly, tak i na nahrávky před hokejku i do prázdné brány."

Jak bude vypadat spolupráce mezi vámi? Dopředu určitě fantastické, ale kdo bude bránit?
To je taky jedna z věcí, že když máte tři silně ofenzivně laděné útočníky, musíte k tomu přidat i přidanou hodnotu toho, kdo bude bránit, kór v dnešním moderním hokeji. Kdo tohle zvládne, bude vyhrávat. Budeme na tom pracovat. Řekl bych, že posledních pět let, kdo chce vyhrát titul, tak je to hlavně o obraně. Že mají všichni kvalitu dopředu, to je jasné, ale kdo přidá tu defenzivní část, tak má podle mě velkou šanci na úspěch.

Jak dlouho jste s Lukášem Kašparem nehráli?
Fakt hodně dlouho. Myslím, že naposledy to bylo za nároďák v Rize, kdy jsem hrál s Lukym a Jirkou Novotným. Asi šest, sedm let. Hodně jsme se těšili, když už to bylo den před Libercem potvrzené, tak jsme si volali. Uvěřil jsem tomu až ráno před zápasem. Dodalo mi to hodně sebevědomí a klid na hokejce.

„Uvěřil jsem tomu až ráno před zápasem. Dodalo mi to hodně sebevědomí a klid na hokejce."

Nemohl jste dospat z toho, jak jste se těšil?
Já se vlastně těším od začátku sezony na všechny kluky. Budu to klidně znovu omílat dokola, ale je tady výborná parta, i když se nám teď nedařilo. Pořád to chce chodit do kabiny pozitivně naladění, tvrdě pracovat a výsledky se dostaví. Po Liberci se může do dvanácti slavit, ale pak je nový den a je třeba se připravit na další zápasy.

Rozhodla utkání efektivita střelby, protože Liberec měl taky šancí hromadu?
Už poněkolikáté nás výborně podržel Jaro Janus. Je to náš stavební kámen a my mu musíme jít také trochu na ruku. Nesmíme soupeře pouštět tolik do šancí. Nechci říkat, že vše, co jsme vystřelili, spadlo do brány, ale většinu se nám podařilo tam poslat.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz