Peter Pucher opouští Žihadla, ukončil kariéru

Foto: hcmb.cz

Druhá liga přichází o jednu z největších osobností: moravskobudějovický útočník Peter Pucher po zápase se Žďárem nad Sázavou ukončil kariéru.

HokejkaSHOPvanoce

Pucher končí s hokejem ve 44 letech. Poslední dva roky bavil fanoušky Moravských Budějovic, předtím hrál dlouhá léta za Znojmo, kde patří k největším klubovým ikonám. V Česku působil také v Kometě a v Pardubicích. Několikrát byl nejproduktivnějším cizincem soutěže.

Celkově odehrál v naší nejvyšší lize 551 utkání (147+283). Extraligový titul nikdy nezískal, má však stříbro a bronz. Ve své poslední sezoně za Orly pak došel s týmem až do finále EBEL.

Velkých úspěchů dosáhl se slovenskou reprezentací: má zlatou medaili z MS 2002 a stříbro z roku 2000. Zahrál si i na olympijských hrách v Naganu. 

„Je to výborný hráč a já si neskutečně cením jeho hry, která se jen tak nevidí. V Moravských Budějovicích nás loni dotáhnul téměř až do baráže a v týmu bude určitě chybět," řekl pro hcmb.cz Pucherův bývalý spoluhráč Jan Bulín, nynější útočník Orlů. „Ve Znojmě je Peter obrovskou ikonou, pro nás hráče i fanoušky. Fanoušci chtějí pod střechou zimního stadionu jeho dres a já si myslím, že by si tuto poctu opravdu zasloužil."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz