Pět ročníků, pětkrát zlato. Přidá ženská šestnáctka v Maďarsku šesté?

Foto: Martin Voltr

Tradiční předvánoční prověrka čeká nejmladší české reprezentantky. Ženská šestnáctka se vydá na šestý ročník Turnaje olympijských nadějí Visegrádské čtyřky do maďarského Miškovce, aby zabojovala o šesté zlato!

Esport hokejová liga

Talentované české hokejistky se na turnaji utkávají se soupeřkami ze Slovenska, Polska a Maďarska staršími o dva roky (dříve i o tři). Navzdory věkovému deficitu všech pět dosavadních ročníků vyhrály. Loni ve Zlíně, stejně jako v prvním ročníku 2014, to zvládly i navzdory porážce se Slovenskem – v jejich prospěch vždy hovořil jediný gól ve skóre.

V parádní a těžké konfrontaci nebudou cílit na nic jiného než prvenství ani tentokrát, tím spíš, že šestý ročník ovlivní drobná změna. Slovenky do něj poprvé nenasadí osmnáctku, nýbrž šestnáctku. Jejich starší tým totiž premiérově postoupil do elitní skupiny MS a v prosinci se zúčastní kvalitnějšího turnaje U18 ve Švédsku.

Pro českou reprezentaci půjde o důležitější test než jiné roky, neboť v lednu ho čeká mládežnická olympiáda ve Švýcarsku. I proto dostal výběr trenéra Romana Heindla přednost před osmnáctkou a k dispozici teď má všechny hráčky, na které zkušený kouč ukázal.

Některé hokejistky se do týmu vrací po listopadové odmlce, kdy zkoušel další adeptky. Řeč je o kvalitním brankářském duu Michaela HesováBarbora Hromádková, obránkyních Elišce Hotové a Anežce Hračové a útočnici Adéle Vrhelové. Ve Švýcarsku naopak trenéry oslovila Natálie Brichová, reprezentační debut pak čeká Michaelu Solařovou.

„Prosinec jsme situovali tak, abychom měli tři lajny, které by měly hrát v Lausanne, a doplníme je mladými. Chceme je zase obehrávat na další turnaje, protože si nejspíš řeknou o Evropu. Přemýšlíme, jak to dobře poskládat,“ zmínil Heindl v hodnocení poslední akce.

Češky mají sraz v pondělí 9. prosince na zimním stadionu v Hodoníně. Ve středu absolvují zhruba šestihodinový přejezd na východ Maďarska, od čtvrtka 12. do soboty 14. prosince vyzvou postupně Slovenky, Maďarky a Polky.

Foto: Martin Voltr

Nominace českého týmu

Brankářky:
Michaela Hesová (Sparta Praha), Barbora Hromádková (Litoměřice).

Obránkyně:
Eliška Hotová (Příbram), Anežka Hračová (Uničov), Tereza Mašková (Cheb), Beáta Narovcová (Vimperk), Anna Vaníčková (Žebrák), Adéla Wojnarová (Poruba), Karolína Veverková (Klášterec nad Ohří).

Útočnice:
Barbora Bartáková, Markéta Mazancová (obě Příbram), Lucie Gruntová, Adéla Vrhelová (obě Klášterec nad Ohří), Adriana Dubová (Chrudim), Adéla Šapovalivová (Beroun), Tereza Pištěková (Lvi 2009), Andrea Trnková (Choceň), Dominika Malicka (Třinec), Viktorie Jílková (Rokycany), Natálie Brichová (Kutná Hora), Aneta Dýcková (Vlašim), Michaela Solařová (Strakonice).

Náhradnice:

Brankářky: Natálie Prouzová (Nový Bydžov), Barbora Dalecká (Chrudim). Obránkyně: Zikmunda Mazancová (Kaufbeuren, Německo), Veronika Černá (Kutná Hora), Nikola Rožnovjaková (Kroměříž). Útočnice: Simona Eisenreichová (Kutná Hora), Tereza Plosová (Liberec), Nicol Příhodová (Sparta Praha).

Realizační tým:

Manažerka: Petra Herzigová
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistent trenéra: Martin Všetečka
Trenér brankářek: Martin Pošusta
Lékařka: MUDr. Lucie Gahutová
Hospodář: Josef Polenský

Program Turnaje olympijských nadějí (Miškovec)

Čtvrtek 12. prosince:
15:30 Česko "16" – Slovensko "16"
19:00 Maďarsko "18" – Polsko "18"

Pátek 13. prosince:
15:30 Slovensko "16" – Polsko "18"
19:00 Česko "16" – Maďarsko "18"

Sobota 14. prosince:
12:00 Polsko "18" – Česko "16"
15:30 Maďarsko "18" – Slovensko "16"

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz