Pět posil pro Třebíč! Přichází i Martin Šťovíček

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Horácká Slavia představila pětici nových akvizic: obránce Jakuba Jenáčka a útočníky Martina Šťovíčka (na fotce), Davida Michálka, Petra Patyka a Jana Václavka.

HokejkaSHOPvanoce

Jasně největším jménem je Martin Šťovíček, jeden z nejkomplexnějších hráčů v Chance lize. Umí skvěle bránit a navíc je produktivní.

Minulou sezonu rozdělil mezi Chomutov (19 utkání, 1+1), Kadaň a Ústí nad Labem (celkem v Chance lize 42 zápasů, 17+10). „Na příchodu Martina jsme s jeho agentem pracovali mnoho týdnů," popisuje na klubovém webu sportovní manažer Radek Novák. „V našem týmu bude hrát výraznou roli, měl by být náhradou za Adama Rašku. Věříme, že tyto předpoklady naplní a společně s Lukášem Nedvídkem se stane tvůrcem naší hry.“

Ze druhé ligy pak přicházejí stále ještě mladí forvardi David Michálek (Havlíčkův Brod) a Petr Patyk (Řisuty). „Mají předpoklady, aby zvládli přechod z druhé ligy do Chance ligy a dále hokejově rostli," řekl Novák pro hstrebic.cz.

Jan Václavek má na svůj věk – je mu dvacet – už dost zkušeností: dvanáctku startů zapsal v extraligovém Zlíně, hrál za mládežnické reprezentace a v Chance lize loni působil v Přerově a Porubě (dohromady 22 utkání, 3+2).

„Martin Šťovíček by měl být náhradou za Adama Rašku."

Do obrany pak přichází Jakub Jenáček. Dvacetiletý bek toho loni odehrál docela dost za Vsetín (36 utkání, 1+8), působil také v juniorce Zlína (je kmenovým hráčem Beranů) a v druholigovém Valašském Meziříčí.

Smlouvy s Horáckou Slavií pak prodloužili brankář Pavel Jekel i obránce Lukáš Forman. „Pavla i Lukáše jsme chtěli mít v našem týmu i pro příští sezonu. To, že se společná jednání podařila dotáhnout, vnímáme jako velmi pozitivní signál pro naši kabinu i fanoušky,“ uvedl Novák. Klub z Vysočiny naopak potvrdil odchody zkušených obránců Vladimíra Brože (Ústí nad Labem) a Vlastimilu Bilčíkovi. Neuplatnil na ně opci. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz