Pět posil pro Litoměřice: přicházejí i Střondala s Mlčákem

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Mládežničtí reprezentanti Jan Mlčák s Vojtěchem Střondalou (na fotce) se zapojí do projektu Dukla. Kometa je uvolnila na hostování do prvoligových Litoměřic.

HokejkaTV

„Na toto téma jsem dlouho mluvil s Filipem Pešánem a hlavním trenérem dvacítky Vencou Varaďou," prozrazuje v rozhovoru na klubovém webu šéf Komety Libor Zábranský.

„Když prozatím nevyšel projekt Dukly na Moravě, tak jsem na výkonném výboru řekl, že naši hráči, které si vyberou, budou pro ně minimálně do Vánoc k dispozici. Budou mít přesný tréninkový program, aby byli úspěšní na mistrovství světa juniorů," dodal Zábranský.

Osmnáctiletý Střondala loni sbíral zkušenosti v Třebíči, za kterou sehrál 33 utkání. A byl hodně produktivní: osmkrát skóroval a přidal patnáct asistencí. V kanadském bodování juniorů skončil na pátém místě. Kromě toho v uplynulé sezoně naskočil i do třinácti zápasů za Kometu. 

Sedmnáctiletý obránce Mlčák má zatím se seniorským hokejem jen málo zkušeností. Třikrát nastoupil za mateřský Přerov a dvakrát v extralize za Brno. V minulém ročníku působil v juniorce Komety (42 utkání, 4+9).

Jak Střondala, tak i Mlčák mají zážitky z velkých reprezentačních akcí: oba hráli na Hlinka Gretzky Cupu i na MS do 18 let.

Litoměřice dnes představily ještě tři další posily: v projektu Dukla budou opět působit útočník Vojtěch Kropáček a obránce Tomáš Dajčar. Z juniorky Sparty pak přichází forvard David Vitouch.

Aktuální soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři: Adam Beran, Tomáš Král.

Obránci: Jiří Jebavý, František Klejna, Miroslav Kukla, Patrik Marcel, Aleš Pavlas, Radek Procházka, Jan Strejček, Jan Mlčák, Tomáš Dajčar.

Útočníci: Dominik Arnošt, Ondřej Damašek, Jan Grim, Peter Jánský, Martin Kadlec, Kristian Kangas, Markus Korkiakoski, Dominik Sklenář, Přemysl Svoboda, Otakar Šik, Martin Štohanzl, Daniel Voženílek, Vojtěch Kropáček, David Vitouch.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz