Pět gólů za zápas! Asi to bude novou hokejkou, směje se střelec Bartoš

Foto: Karel Švec, Český hokej

Junioři Litvínova porazili v sobotním utkání kladenské Rytíře a sebrali jim všechny čtyři body, a to hlavně zásluhou svého kapitána. Sedmnáctiletý forvard Dan Bartoš nasázel během necelých dvanácti minut hattrick a pak přidal další dvě branky, tu poslední v nadstavbovém prodloužení!

Plekanec Chance liga

Dan Bartoš se poprvé prosadil po 58 vteřinách druhé třetiny, na což zanedlouho odpověděl Rytíř Tomáš Bernat. „Celý zápas byl hodně vyrovnaný, ale předvedli jsme dobrý týmový výkon a vyhráli,“ říká úvodem.

Odchovanec Bíliny začal řádit po polovině duelu. „Říkal jsem si, že bych si mohl dát hattrick. Těšil jsem se na něj. Myslel jsem na to, že by to bylo úžasné, kdyby se to povedlo,“ přiznává. A netrvalo to nijak dlouho – hattrick dokonal dvěma brankami během 79 vteřin. „Myslím, že nejhezčí byl třetí gól, když mi spoluhráči protečovali puk, který jsem musel dojet. Nakonec jsem jel sám na bránu,“ popisuje.

Vzpomínkou na vydařené utkání bude mladému útočníkovu Litvínova pouze zážitek. „Za hattricky puky nesbírám. Dostal jsem jeden jenom za první gól v juniorce,“ vypráví ústecký rodák, jenž si připsal tři góly v jednom střetnutí přibližně před rokem.

To však ani ve druhé části hry nebylo všechno, Bartoš se prosadil ještě jednou ve 37. minutě. Neskutečný výkon završil v nadstavbovém prodloužení, ve kterém přiřkl černožlutým i čtvrtý bod. „Byl to pro mě jeden z nejlepších zápasů v životě. Napadalo mi to tam. Ani jsem nečekal, že by jich tam mohlo spadnou až tolik,“ culí se Bartoš.

Foto: Karel Švec, Český hokej

A kde hledat příčinu? „Asi jsem si zrovna koupil dobrou hokejku. Používám už dlouho CCM Super Tacks 2.0, ale změnil jsem trochu zahnutí a tvrdost, což mi asi sedlo,“ domnívá se a pak se opravuje, „byla to výborná volba.“

„Pět gólů je pět gólů, ale bez spoluhráčů by to určitě nešlo,“ poukazuje na týmový výkon a pomoc spoluhráčů, kteří mu ale porci branek nedali zadarmo. „Trošku si mě dobírali. Byli rádi i za mě, za což jsem jim vděčný,“ děkuje. „Nejvíc se smál určitě můj kamarád Daniel Jouza, ani nemůžu prozradit, co mi říkal,“ tajemně mlčí. 

Díky střetnutí v Kladně si Dan Bartoš výrazně zlepšil bilanci, která má nyní hodnotu gólu na zápas. Zvládne v podobném tempu pokračovat? „Bylo by to super, ale jsou to jenom statistky. Já se hlavně soustředím na to, abychom vyhrávali jako tým. Statistiky jsou pěkný, ale tým je víc,“ praví hokejista, jenž fandí Floridě a jeho vzorem je třiadvacetiletý útočník Aleksander Barkov.

Následující víkend dojde na souboj o nejvyšší pozice ve skupině A, jelikož na led Litvínova přijede Plzeň. „Bude to hodně vyrovnané, jako jsou všechny zápasy v naší skupině. Nikdo nemá navrch. Bude se hrát o dost, o první místo v tabulce, takže to bude vyhrocené,“ uvádí mladý útočník a prozrazuje cíle do sezony. „Chtěli bychom postoupit do play off, pak už se může stát cokoliv,“ uzavírá Dan Bartoš.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz