Pět gólů Klapky v souboji s bratrancem: Řekl mi, že jsem dobrej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

To byl večer! Adam Klapka v zápase Extraligy staršího dorostu proti pražské Spartě pětkrát skóroval, a zásadně se tak postaral o úspěch sešívaných. Zápas byl navíc pikantnější o to, že hrál proti bratrancovi. „Rivalita mezi námi není, ale na ledě jsme se proti sobě culili. A pak mi Tomáš pogratuloval."

Nový fanshop

V minulém týdnu jste zažil fantastický večer, nastřílel jste Spartě v derby pět gólů. Co byste o zápase i svém výkonu řekl?
Zápas se povedl jak mně, tak týmu. Měli jsme navrch ve všech třetinách a byli jsme důraznější, což se projevilo i na výsledku. A můj osobní výkon? V této sezoně byl zatím asi nejlepší. Některé góly ale padly tak, že jsem chtěl nahrát a soupeř si srazil puk do brány sám. Spadlo mi tam vše, na co jsem sáhl.

Tušil jste něco už před zápasem? Přišel třeba dobrý spánek nebo povedené rozbruslení?
Před zápasem jsem absolutně nic netušil. Šel jsem normálně do školy a potom jsem se na chvíli natáhl. Rozbruslení probíhalo normálně jako každé jiné.

Co na to říkali spoluhráči a trenéři?
Spoluhráči a trenéři na to reagovali normálně, že mám přinést něco dobrého (směje se). Takže řeknu babičce, ta děla výbornou roládu.

Navíc jste hrál proti bratranci Tomášovi. Jak jste minisouboj vnímal a je mezi vámi rivalita?
Proti bratrancovi jsem hrál už v posledním zápase, takže to nebylo takové, ale samozřejmě jsme se na sebe culili, když jsme byli na ledě. Rivalita mezi námi rozhodně nepanuje, ani jsme si nic neříkali, brali jsme to oba jako normální zápas. Akorát mi potom pogratuloval a řekl, že jsem dobrej.

Základní část jste zakončili jako druhý celek skupiny B. V týmu zřejmě panuje spokojenost, že?
V kabině je dobrá atmosféra. Všichni víme, že musíme ale pořád makat a vybojovat si dobré místo v play off.

Jaké máte osobní očekávání a cíle pro zbytek sezony?
Chci co nejvíc pomoct týmu, dostat se co nejdál v play off a poprat se o pozvánku do reprezentace.

Který soupeř z nadstavbové skupiny je váš nejneoblíbenější a proti kterému se vám naopak daří?
Nejneoblíbenější je určitě Plzeň, která hraje opravdu výborným stylem. Asi žádný tým ji nemá moc rád. A proti komu se mi daří? Sparta, poslední zápas se mi proti ní prostě povedl (usmívá se).

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz