Pešánův výběr pro Moskvu: Hronek, Zadina, ale i Lakatoš, Pýcha a další nováčci

Foto: Jan Beneš, Český hokej

10. prosince 2020, 11:10

Václav Jáchim

Na listopadovém turnaji Karjala nastoupili za českou reprezentaci převážně krajánci a také členové dvacítky, výběr pro moskevský Channel One Cup je úplně jiný. Hlavní kouč Filip Pešán počítá s několika hráči klubů NHL, do nominace zařadil také devět mezistátních nováčků.

O Kapku lepší hokej

Částečně jde o záměr, po minulé akci trenér potvrdil snahu dát prostor další skupině hráčů, do tvorby mužstva promluvily také okolnosti. Jednak situace s koronavirem, jednak i fakt, že v termínu reprezentační pauzy pokračuje Tipsport extraliga. Někteří kandidáti národního mužstva navíc mají zdravotní potíže.

Z kádru pro Karjalu zůstali jen Hronek, Lenc a Nestrašil, Sklenička byl v Helsinkách připraven pro případ potřeby. Tehdy se v reprezentačním dresu poprvé předvedlo 12 noviců, nyní jich je na soupisce devět – konkrétně obránci Mašín, Zbořil, Pýcha, Gazda, útočníci Lauko, Jašek, Kodýtek, Lakatoš a Blümel. Další čekají na příležitost mezi náhradníky.

? | Trenér Filip Pešán nominoval na moskevský Channel One Cup tyto hráče ??? Podrobnosti: https://www.hokej.cz/pesanuv-vyber-pro-moskvu-hronek-zadina-ale-i-lakatos-pycha-a-dalsi-novacci/5053314

Zveřejnil(a) Česká hokejová reprezentace dne Čtvrtek 10. prosince 2020

Chybět budou hráči z finských, švédských i švýcarských klubů, značné zastoupení mají krajánci z ruské KHL. Trio gólmanů tvoří Hrubec, Will a Furch, vedle zmíněného Skleničky budou mezi beky k dispozici Šustr, Mašín a Vitásek. V útoku se poprvé pod Pešánem představí letos vynikající Jaškin, ale i Sedlák či dvojice klubových parťáků Radil – Hanzl. Chybět nebude Nestrašil, naopak jiní uchazeči jako například Hyka se museli omluvit.

Trenérský štáb měl mimo jiné záměr nasadit kmenové hráče klubů NHL, kteří si čekání na start zámořských soutěží krátí doma. Situace za Atlantikem stále není úplně jasná, není znám oficiální termín startu přípravných kempů, všichni adepti nejcennějšího dresu každopádně potřebují souhlas svých organizací. V nominaci jsou obránci Hronek, Zbořil, útočníci Lauko, Kaše, Zadina a Jašek.

Čeští hokejisté, který je v nominaci 26 (3 gólmani, 8 obránců a 15 útočníků), se sejdou až v Moskvě, kam dorazí během pondělí 14. prosince. Ihned po příletu podstoupí testy na koronavirus, na výsledky počkají v hotelových pokojích, první trénink je v plánu další den. Účastníci Channel One Cupu musejí počítat s podobným režimem jako na Karjale, čeká je život v tzv. bublině – tedy pouze v hale a v hotelu.

Reprezentanti zahájí turnaj ve čtvrtek 17. prosince utkáním proti Finsku, které se původně mělo hrát v Helsinkách, jenže vzhledem k opatřením v boji s covidem bude zápas hostit Moskva. Češi pak hrají v sobotu 19. prosince s domácí sbornou (to jediné má být částečně s diváky), akci zakončí den poté duelem proti Švédsku. Všechny duely vysílá Česká televize na ČT sport a ČT 2.

Česká reprezentace spojí turnaj s charitativním projektem, pořádaným ve spolupráci se společností Pilsner Urquell ve prospěch Centra Paraple. Na serveru Hithit.cz budou moci fanoušci od 11. prosince získat exkluzivní hokejové artefakty jako například podepsanou hranou hokejku Jaromíra Jágra, podepsané dresy z posledního Turnaje Karjala nebo podtácky s podpisy trenérů reprezentace, přičemž výtěžek pomůže lidem s poraněním míchy.

Podobně pomohli členové národního mužstva při nedávném Turnaji Karjala, při kterém vybrali na transparentní účet České asociace sester více než 200 tisíc korun a pomáhali při rozvozu 875 obědových menu, připravených předními šéfkuchaři, na infekční a covidová oddělení vybraných nemocnic.    

Nominace Česka na Channel One Cup

Brankáři:
Šimon Hrubec (Omsk, KHL), Roman Will (Čeljabinsk, KHL), Dominik Furch (Minsk, KHL).

Obránci:
Filip Hronek (Mountfield HK), Andrej Šustr (Kunlun, KHL), David Sklenička (Jokerit Helsinky, KHL), Ondřej Vitásek (Dinamo Riga, KHL), Dominik Mašín (Chabarovsk, KHL), Jakub Zbořil (HC Kometa Brno), Pavel Pýcha (Madeta Motor České Budějovice), Daniel Gazda (PSG Berani Zlín).

Útočníci:
Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva, KHL), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk, KHL), Lukáš Sedlák (Čeljabinsk, KHL), Lukáš Radil, Robin Hanzl (oba Spartak Moskva, KHL), David Šťastný (BK Mladá Boleslav), Radan Lenc (Bílí Tygři Liberec), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha), David Kaše, Jakub Lauko (oba HC Energie Karlovy Vary), Filip Zadina, Lukáš Jašek (oba HC Oceláři Třinec), Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň), Dominik Lakatoš (HC Vítkovice Ridera), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice).

Náhradníci:

Brankáři:
Dominik Frodl (HC Škoda Plzeň), Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec), Matěj Machovský (HC Sparta Praha).

Obránci:
David Bernad (BK Mladá Boleslav), Vojtěch Budík (HC Škoda Plzeň), Tomáš Dvořák, Petr Kalina, Jan Košťálek (všichni HC Sparta Praha), Ronald Knot (Bílí Tygři Liberec), Filip Pyrochta (HC Kometa Brno), Radim Šalda (Mountfield HK).

Útočníci:
Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Tomáš Filippi (Bílí Tygři Liberec), Luboš Horký (HC Kometa Brno), Pavel Kousal, Ondřej Najman, Adam Zbořil (všichni BK Mladá Boleslav), Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Matěj Stránský (všichni HC Oceláři Třinec), Jan Mandát (HC Dynamo Pardubice), David Tomášek (HC Sparta Praha), Marek Zachar (Mountfield HK), Patrik Zdráhal (HC Verva Litvínov).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Filip Pešán.
Asistenti: Martin Straka a Jaroslav Špaček.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Manažer: Jan Černý.
Video trenér: Aleš Vladyka.
Kondiční trenér: Dominik Kodras.
Lékař: MUDr. Tomáš Vyskočil.
Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Oldřich Kopecký a Petr Šulan.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program Channel One Cupu 2020

Čtvrtek 17. prosince:
12:30 Finsko – Česko (ČT 2)
17:30 Rusko – Švédsko (ČT sport)

Sobota 19. prosince:
9:00 Finsko – Švédsko (ČT sport)
13:30 Rusko – Česko (ČT 2)

Neděle 20. prosince:
9:00 Česko – Švédsko (ČT sport)
13:30 Rusko – Finsko (ČT sport)

Poznámka: Začátky utkání jsou uvedeny v našich časech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz