Pešán stojí za Kanaďanem, nešvar chce z českých zimáků odstranit

12. října 2020, 17:45

Adam Bagar

Ani kouči národního týmu Filipu Pešánovi neunikla "slovenská" přestávková bitka mezi Čechem Petrem Ulrychem a Kanaďanem Hunterem Drewem, přičemž se na Twitteru zastal zámořského hráče.

Fanshop národního týmu

K incidentu došlo v zápase mezi Popradem a Banskou Bystricou. Přesněji o druhé přestávce. Když se týmy vracely z kabiny na led, Ulrych vyrazil na soupeřovu polovinu, což Drew považoval za provokaci a dal mu krosček. Čech si to nenechal líbit a byla z toho tvrdá, krvavá bitka.

„Já chodím během rozbruslení na druhou stranu pořád, to není vůbec zakázané. Myslím, že v Evropě je to úplně normální,“ nechápal Ulrych v rozhovoru pro hokejportal.net. „Sám jsem byl překvapený, napadl mě nesmyslně. Rád bych věděl, proč to udělal,“ divil se.

„Kroužení na soupeřově půlce je bohužel v našem prostředí standard. Protihráči si spolu povídají o holkách a náboj zápasu jde do kytek. Budu se snažit tento nešvar z českých zimáků odstranit."

„V Evropě je to povolené, ale jde o nepsané pravidlo. Zámořští hráči tohle nemají rádi,“ věděl dobře Ulrychův trenér Peter Mikula. S jeho slovy se ztotožňuje rovněž kouč českého národního tymu Filip Pešán. „Souhlasím, jak se zachoval Kanaďan,“ napsal na Twitteru.

Ulrycha osobně zná a ví, že určitě nechtěl provokovat, ale... „Kroužení na soupeřově půlce je bohužel v našem prostředí standard. Protihráči si spolu povídají o holkách a náboj zápasu jde do kytek. Budu se snažit tento nešvar z českých zimáků odstranit,“ uvedl Pešán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz