Pěna za premiérový gól. Mohli jste mě varovat, směje se Kundrátek

Foto: hcocelari.cz

Oceláři se po šestnácti dnech vrátili do své arény, výhrou 4:1 nad Litvínovem se Slezané vrátili do čela extraligové tabulky. Jednu velkou premiéru zažil Tomáš Kundrátek. Devětadvacetiletý bek se prosadil poprvé za Třinec, navíc to byla i jeho premiérová branka v české nejvyšší soutěži. Tohle samozřejmě nemohlo uniknout třineckému brankáři Šimonu Hrubcovi, který jej v Třinci přivítal pěnou na holení.

Jágr Chance liga

„Konečně mi to tam padlo. S Bukym (Roberts Bukarts, pozn. red.) jsme si to krásně vyměnili, pak mi to naservíroval skoro do prázdné,“ komentoval Kundrátek svou úvodní trefu v barvách Ocelářů. Dál se v popisu své akce ale nedostal, brankář Šimon Hrubec se totiž nenápadně připlížil a počastoval beka Ocelářů tradiční sprchou pěny na holení. „Velký podíl jde k němu, byl to důležitý gól pro nás,“ pokračoval po návratu z kabiny.

 

Podobně dopadl i Martin Gernát u své první branky v barvách slezského celku. „Prý se to tady takhle dělá, děkuji, že jste mi o tom řekli,“ culí se Kundrátek. „Schoval jsem si i puk, byla to přeci jen má první trefa v extralize vůbec. Něco takového jsem ale ještě nezažil, ale všechno je jednou poprvé. Taková pěkná kuriozitka,“ směje se třinecký obránce.

Na první branku v české nejvyšší soutěži čekal od svých šestnácti let. „Už jsem dal pár důležitých gólů, hlavně na olympiádě. Cením si ho ale hodně, přeci jen jsem na něj čekal od šestnácti. Konečně to vyšlo. Nijak nervózní jsem nebyl, od doby, co jsem se do Třince vrátil, jsem tak nějak přemýšlel nad tím, kdy to konečně padne,“ pokračuje přerovský rodák.

Hráči s drakem na prsou se po nezdaru na ledě Komety vrátili na vítěznou vlnu, třemi body navíc vystřídali na čele tabulky Liberec. „Bylo to docela těžké. Hned ze začátku jsme na ně dobře vletěli a šli do vedení 2:0. Pak to tam sice spadlo zpřed brány, ale nakonec jsme si to pohlídali, přidali další branky. První místo vůbec neřešíme. Chceme zvítězit v každém utkání, hodně důležitý bude další duel, který hrajeme ve Vítkovicích. Bude to pro mě příjemná změna oproti dvanácti hodinám letu. Určitě tam chceme zvítězit,“ burcuje třinecký bek.

Oceláři museli v utkání skousnout jednu nepříjemnost. Václavu Varaďovi ze hry postupně vypadli Martin Adamský, Vladimír Roth a Ethan Werek, Slezané tak duel dohrávali se šesti beky a deseti útočníky. „Hráli jsme na šest beků a tři lajny. Dostali jsme se do tempa, ke konci nám to ale ubíralo síly. Poprali jsme se s tím skvěle,“ pochvaluje si Kundrátek.

Slezany navíc opět vedl navrátivší se hlavní trenér Václav Varaďa, pod jeho vedením se jim povedlo vsítit více branek a odčinit nezdar z Brna. „Vyhráli jsme ve Zlíně a doma s Olomoucí. Celý trenérský štáb dělá skvělou práci. To, že nám to nevyšlo v Brně, bylo zapříčiněno neproměňováním šancí,“ říká.

V utkání se Kundrátek pustil do křížku s obráncem Vervy Romanem Graborenkem. S běloruským bekem si při rozepři mohl promluvit rusky, neboť se do Třince vrátil z KHL. „Mluvil anglicky, takže jsme si pokecali. Bylo to z jeho strany sice štěbotání, k hokeji to ale patří. Byla to taková hokejová „klasika“. Pozdravili jsme se příjemně, řekli si, ať se každému daří, a to je všechno. Je to příjemný kluk,“ uzavírá vysmátý Tomáš Kundrátek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz