Pekr vládne produktivitě i střelcům. Teď bych z toho nic nedělal, říká

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Matěj Pekr byl nejsledovanějším hráčem středečního kola Chance ligy. Poprvé totiž nastoupil v horáckém derby za Jihlavu – a ne za Třebíč.

Plekanec Chance liga

Šlágr odehrál ve velkém stylu: nejprve asistoval u branky Lukáše Anděla a pak sám dvakrát skóroval. „Na derby jsem se samozřejmě těšil," přiznává Pekr. „Jak se hodilo první buly, tak to ze mě spadlo. A poté, co jsem dal první gól, jsem se uklidnil ještě víc."

Po utkání se s někdejšími spoluhráči objal a poplácal, žádné špičkování předtím ovšem nebylo. „Bavil jsem se akorát s Davidem Dolníčkem, a ten už vlastně ani nehraje. Z kádru, co tam teď Třebíč má, neprobíhaly hecovačky s nikým," říká Pekr.

„V hledišti nevím, jestli to bylo vyhrocené. Na ledě to bylo celkem v klidu, hrálo se naplno, ale nic zákeřného tam nebylo. Jsme rádi za tři body," popisuje bitvu o Vysočinu, která se vrátila po zhruba dvacetiměsíční pauze.

První gól Matěje Pekra

Pekr dal první gól díky střele od modré, po svém typickém nápřahu. U druhé trefy měl největší zásluhu nahrávající Josef Skořepa, který své křídlo našel naslepo a ještě k tomu zadovkou. „To byla Pepova práce. Já to jen zametal do prázdné branky, i když jsem to nakonec trefil nejspíš o tyčku, takže to bylo se štěstím. Pepa mě nádherně viděl zadníma očima a děkuju mu. Byla to jeho zásluha," ví Pekr.

O vítězi derby se rozhodlo až v závěru. Horácká Slavia dostala čtyři minuty před koncem výhodu přesilovky, jenže místo toho, aby vyrovnala, dvakrát inkasovala! Nejprve ujel Josef Skořepa a pak pláchl Tomáš Čachotský, který byl faulován a následně proměnil trestné střílení. Jak jinak než kličkou do bekhendu.

„Chceme ta oslabení hrát aktivně. Navíc nás soupeř možná trošku podcení."

„Je to zajímavé, ale stane se to. Letos dáváme v oslabení spoustu gólů, takže náhoda to úplně není," naráží Pekr na fenomenální bilanci Dukly, která za osm kol vstřelila už pět branek v oslabení. Tedy stejný počet, který v početní nevýhodě sama dostala.

„Chceme ta oslabení hrát aktivně. Máme asi i štěstí v tom, že nás třeba ti hráči nastřelí. Navíc nás soupeř možná trošku podcení, když hraje přesilovku," tvrdí Pekr. 

Druhý gól Matěje Pekra

Pekr byl v zápase hodně aktivní, už tak skvělé statistiky mohl rozšířit o ještě jednu trefu. Jenže jeho další gól rozhodčí po diskuzi s kolegou u videa neuznali. „Já si myslím, že byl. Rozhodčí ale nejspíš řešil, že písknul dřív, než puk přešel čáru. Ptal jsem se ho, proč to neuznali, ale nic konkrétního mi neřekl," vrací se ke spornému momentu.

„Je to fér. Jsme rádi, že tady ta možnost videorozhodčího je," říká Pekr. „Bohužel je to v první lize asi jenom na třech stadionech."

Neuznaný gól Matěje Pekra

Pekr útočil na hattrick, nakonec zůstal u dvou tref a jedné asistence. „Ve druhé třetině jsem měl spoustu šancí, už v ní jsem mohl dát další dva, tři góly. Bohužel to tam nespadlo. Chtěl jsem těch gólů dát samozřejmě co nejvíc. Moc mě baví je dávat. Mrzí mě, že se ještě nějaká šance neproměnila," přiznává.

Předsezonní posila z Kladna je po osmi kolech na čele ligového bodování (13 bodů) i tabulky střelců (8 gólů). „Nechci to sledovat, ale vím o tom. Kluci v šatně a lidi mi to připomínají," vypráví. „Ale je teprve osmý zápas – nic bych z toho nedělal. Kdyby se mi dařilo v play off a v baráži, byl bych samozřejmě radši."

„Je teprve osmý zápas – nic bych z toho nedělal."

Moc dobře totiž ví, že klíčová fáze sezony přijde až po Novém roce. Dukla se totiž hodlá vrátit do extraligy. „Hlavně si chci nechat góly na období po Vánocích, kdy to bude nejdůležitější. Teď jsou pro mě ty góly takový psychický bonus," prozrazuje. „Cítím se dobře. Ale musím poděkovat spoluhráčům, bez nich by to nešlo. Viz ta nahrávka od Pepy Skořepy."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz