Pecky pro Motor! České Budějovice oznámily pět posil

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

České Budějovice na svých stránkách potvrdily příchody obránce Jakuba Suchánka i útočníků Jana Kloze a Radka Prokeše. Do Motoru jdou také urostlý centr Jan Veselý (na fotce) a mladíček Vít Christov.

HokejkaTV

Zkušený zadák Jakub Suchánek mohl pokračovat v Dukle, která na něj vlastnila opci, z rodinných důvodů ale požádal Jihlavu o ukončení angažmá. Chce být blíž rodině v Táboře, kde rozjíždí podnikání v hotelnictví.

Starým a dobrým známým je pro českobudějovické fanoušky i Radek Prokeš. Hokejista s poznávací značkou RP10 se do Motoru vrací po dvou sezonách v Prostějově. Ta uplynulá se Prokešovi hodně vydařila: v základní části získal 32 bodů (14+18).

Pro Christova, Kloze a Veselého se bude jednat o jejich první sezonu v Českých Budějovicích.

Jan Veselý rozdělil uplynulou sezonu mezi Slavii a Ústí nad Labem. V minulosti hrál i za Litoměřice či Hradec Králové. V každém z posledních dvou ročníků nasázel po devatenácti gólech. Měří skoro dva metry a je skvělý v předbrankovém prostoru, kde mimo jiné dokáže skvěle clonit gólmanům.

Pokud má Veselý pověst skvělého prvoligového centra, tak Kloz patří k největším hvězdám soutěže. V minulém ročníku sbíral v Litoměřicích víc než bod na zápas (po 45 utkáních měl bilanci 21+27) a vystřílel si angažmá v Pardubicích. Výraznou měrou se podílel na extraligové záchraně Dynama.

Nejmladší z dosud oznámených posil je dvaadvacetiletý Vít Christov. V barvách Frýdku-Místku letos nasázel hned patnáct gólů a přidal deset asistencí. Na několik zápasů nakoukl i do extraligového Třince.

Dosud potvrzené změny v ČEZ Motor České Budějovice

Příchody
Jakub Suchánek (O, Jihlava)
Radek Prokeš (Ú, Prostějov)
Jan Kloz (Ú, Pardubice)
Vít Christov (Ú, Frýdek-Místek)
Jan Veselý (Ú, Ústí nad Labem)

Odchody
Zdeněk Kutlák (O, ?)
Mitch Fillman (O, odchod do Mladé Boleslavi?)
Cody Bradley (Ú, ?)
Jakub Doktor (Ú, ?)
Miloslav Čermák (Ú, ?)

Foto: hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz