Pecka ve 2. lize! Kopřivnici po návratu z Německa posílí Velecký

Foto: https://www.icefighters.de/

17. srpna 2020, 22:30

Ondřej Mach

Přestupovou bombu si pro své fanoušky nachystalo vedení Kopřivnice. Moravskoslezský celek do svých řad přivedl zkušeného útočníka Michala Veleckého. Klub o tom informoval na své facebookové stránce.

Aplikace Tipsport extraligy

Kopřivnický hokejový klub v posledních letech prožívá povedené období. Mužstvo, které nestaví na známých jménech nebo obrovském rozpočtu, se na jaře popáté za sebou probojovalo do vyřazovací části a svým hokejem bavilo.

Teď do něj přichází výrazná osobnost – po pěti letech se z Německa vrací Michal Velecký. Že vám to jméno něco říká? Aby ne, dvaatřicetiletý útočník se zapsal do paměti hokejových fanoušků zejména ve druhé nejvyšší soutěži.

Pojďme ale popořadě. Velecký jako rodák z Ostravy začínal s hokejem ve Vítkovicích a v mládežnických kategoriích zaujal svou produktivitou. Do seniorského hokeje poprvé nakoukl v prvoligovém Havířově.

A hned ve druhé sezoně se blýskl 29 body ve 44 utkáních. V následujících letech si kromě toho vyzkoušel i druhou ligu, velkou část tohoto období ale působil v prvoligových týmech. Postupně prošel právě Havířovem, Šumperkem nebo Jihlavou.

Během ročníku 2014/15 si krátce odskočil do Žiliny, v dalším roce ale do zahraničí odešel natrvalo. Ve třetí nejvyšší německé soutěži hrál za ESC Wohnbau Moskitos Essen a EXA IceFighters Leipzig, přičemž znovu oslnil svými parádními čísly.

Nyní Velecký ohlásil návrat do mateřského regionu. Zkušený centr je po Dominikovi Pokorném další ofenzivní posilou, kterou Kopřivnice přivedla. Klub navíc spolupracuje s prvoligovou Porubou. Mohli bychom Veleckého případně vidět i v první lize?

Nechme se překvapit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz