Pecka pro Trutnov! Do druhé ligy míří zkušený útočník Jan Kolář

22. srpna 2017, 12:25

Adam Bagar

Třetí nejvyšší soutěž letos oživí borci jako Jiří Vašíček, Peter Pucher nebo Tomáš Káňa. Nyní na seznam přibyl také Jan Kolář. Bývalý reprezentační útočník, který má ve sbírce tři extraligové tituly s Pardubicemi, se na spolupráci dohodl s Trutnovem. Klub o tom informoval na svém webu.

HokejkaTV

Šestatřicetiletý útočník strávil většinu kariéry v domácí soutěži, v extralize nasbíral 652 startů v pardubickém či slávistickém dresu. S Východočechy získal celkem šest cenných kovů – tři zlata, dvě stříbra a jeden bronz. Uplynulou sezonu však strávil jen v Rakousku, Alpskou ligu si zahrál v Zell am See, kde za 33 střetnutí nasbíral 42 bodů (11+31).

V Rakousku ukázal, že ještě nepatří do starého železa

Teď se vrací do Česka, poprvé okusí třetí nejvyšší soutěž. "V Rakousku ukázal, že ještě nepatří do starého železa. Člen legendární trojice Kolář – Koukal – Průcha bude postrachem pro soupeřovy obrany. V jeho letech je stále rychlonohým útočníkem. Výborný parťák do kabiny a tahoun pro fanoušky," libuje si podkrkonošský klub na svém webu.

Mezi tyče získali v Trutnově Patrika Ašenbrennera, jenž poslední dva roky strávil v zámořských soutěžích. Obranné řady pak vyztužili chrudimský Milan Machač, vysokoškolský student Matěj Suk, bývalý zadák Moravských Budějovic Erik Polívka nebo ruský navrátilec Alexander Suvorov, jenž v sezoně 2016-17 působil v kanadsko-americké FHL.

Foto: hcdynamo.cz

Po šestiletém zahraničním putování se na česká kluziště vrací střelec Filip Martinec, trutnovský útok posílili také jmenovec Jakub Martinec, jenž dosud hrál za Pardubice, královéhradečtí David Malík a Tomáš Zahradník nebo další mladík Jaroslav Adolf. Fyzicky velmi dobře připravený hráč je dle tamního vedení velkým příslibem do budoucna.

"Chtěl bych poděkovat všem klukům, kteří do Trutnova přišli. Nejde o hráče, kteří by vyjednávali o podmínkách. Akceptovali naše návrhy a s radostí zde chtějí působit. Líbí se jim jak chování, tak zázemí klubu. Jsme rádi, že je tady máme. Pracovali jsme na tom celé léto a v tuhle chvíli se už vyřeší jen formality," hlásí manažer klubu Ondřej Poul.

Manažer Poul: Zamrzelo nás chování některých hráčů

Naopak trutnovský dres dál nebudou oblékat brankář František Veselý, obránci Lukáš Abrahám, Peter Beneš s Lukášem Junkem a útočníci Radoslav Konečný s Jakubem Tatarem. Ten se dohodl na ukončení spolupráce, jelikož začíná studovat vysokou školu. Odchod dvacetiletého útočníka tamnímu vedení vyrazil dech, bude hrát Krajskou ligu.

"Počítali jsme s ním do prvních tří útoků. Kuba však přišel a na rovinu řekl, že se takhle rozhodl. Doufáme, že se mu bude dařit," přeje si Poul. Toho některé odchody po lidské stránce zklamaly. "Zamrzelo nás chování některých hráčů. Ale nebudeme jmenovat, je už zbytečné se v tom nějak šťourat, život jde dál," zakončuje trutnovský manažer.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz