Pecka pro Kometu! Ze zámoří získala Filipa Pyrochtu

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Po sezoně za mořem se do české extraligy vrací dvaadvacetiletý obránce Filip Pyrochta. Ne však do Liberce, ale do brněnské Komety.

HokejkaTV

„Filipa sledujeme dlouho, je to talentovaný top bek s velkou budoucností. Jsem rád, že jsme se dohodli na víceleté smlouvě," řekl pro hc-kometa.cz majitel klubu Libor Zábranský. „Věřím, že potvrdí nejen své kvality a předpoklady, které má, ale že mu Kometa pomůže ke sportovní růstu tak, aby se jednou vrátil do NHL.“

Pyrochta loni pendloval mezi farmami Nashvillu v AHL (30 utkání, 0+4, -9 +/-) a v ECHL (21 zápasů, 2+7, +12). Do hlavního týmu Predators nenakoukl.

Když do Ameriky v roce 2018 odcházel, hrál v životní formě. Dlouho bojoval i o nominaci na mistrovství světa. Z play off 2017 má s Bílými Tygry stříbrnou medaili.

„Dohodli jsme se na víceleté smlouvě."

Teď bude hrát za Kometu. „Přemýšlel jsem, jestli se mám vrátit do Ameriky, nebo zůstat v Česku. Nakonec padla volba zůstat doma," líčí Pyrochta v rozhovoru pro hc-kometa.cz. „Zavolal mi pan Zábranský, jestli bych se s ním nechtěl potkat. To asi nejvíc rozhodlo. Kometa má bohatou historii a je to top klub v Česku."

Při výběru nového angažmá hrály roli i rodinné důvody. „Lákala mě možnost být blízko domovu, od rodičů jsem pryč od svých třinácti let. Po deseti letech jim mohu být nablízku, protože jsem z Třebíče," přiznal Pyrochta.

Dosavadní posily HC Kometa Brno

Filip Pyrochta (O, Milwaukee, AHL)
Lukáš Kucsera (Ú, Vítkovice)
Jakub Lev (Ú, Vítkovice)
Luboš Horký (Ú, Pardubice)

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Soupiska HC Kometa Brno

Brankáři: Marek Čiliak, Karel Vejmelka.

Obránci: Ivan Baranka, Tomáš Bartejs, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Radek Kučeřík, Tomáš Malec, Dalimil Mikyska, Jan Mlčák, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Jan Štencel.

Útočníci: Martin Dočekal, Petr Holík, Luboš Horký, Jan Hruška, Petr Kratochvíl, Lukáš Kucsera, Silvester Kusko, Jakub Lev, Alexandre Mallet, Erik Meluzín, Tomáš Mlynář, Peter Mueller, Jakub Orsava, Karel Plášek mladší, Vojtěch Střondala, Jan Süss, Martin Zaťovič.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz