Pecka pro Bobry! Valachy povede bývalý brankář Roman Čechmánek

Foto: Kateřina Juříková, hcporuba.cz

Vedení druholigového Valašského Meziříčí představilo nového hlavního trenéra. Už v pondělí Bobry premiérově vedl bývalý gólman Roman Čechmánek, jenž už dřív působil v realizačních týmech Hodonína nebo Vsetína, za který chytal v památné zlaté éře. "Věřím, že mužstvu toho přinese co nejvíc," říká na klubovém webu manažer Petr Dvořák.

Nový fanshop

Krátce po polovině listopadu reagovalo vedení Bobrů na špatné výsledky odvoláním hlavního kouče Davida Handla. Druholigový mančaft dočasně převzali trenéři mládeže Tomáš Pařízek a Jaroslav Pokorný. „Oběma trenérům velice děkujeme za jejich působení u A-týmu. Hlavně pak trenéru Pařízkovi, který vedl tréninkové jednotky během čtyř soutěžních utkání. Ale nyní jsou oba připraveni věnovat se naplno svým mládežnickým kategoriím,“ líčí Dvořák.

"Roman Čechmánek má hodně zkušeností z toho nejvyššího hokejového prostředí."

Ten avizoval, že nový trenér bude znám hned v následujícím týdnu, jednání se však nakonec dost natáhla. „Na trenérský post bylo hned několik kandidátů a nakonec jsem se rozhodl pro angažování Romana Čechmánka, který má hodně zkušeností z toho nejvyššího hokejového prostředí. Věřím, že mužstvu toho přinese co nejvíce,“ přeje si manažer Valašského Meziříčí, na které se byl bývalý vynikající brankář ještě před dohodnutím spolupráce podívat.

Bobr Plšek zářil. Kluci říkali, že mě na týden pošlou do lázní, směje se »

„Pan Čechmánek se byl podívat na naše utkání a rozhodl se nabídku přijmout,“ těší Dvořáka. Někdejší český reprezentant, několikanásobný český šampión a gólman NHL vedl Bobry už na pondělním tréninku. Ostrá premiéra ho pak čeká doma ve středu, kdy se Valašské Meziříčí pokusí poprvé v sezoně přetlačit nevyzpytatelnou Kopřivnici. „Asistentem trenéra zůstává i nadále Radim Dvořák, který připravuje mužstvo už od začátku léta,“ dodává Dvořák.

Zlatá vsetínská parta ve druhé lize: Sršeň, Dopita a teď i Čechmánek

Pětačtyřicetiletý Roman Čechmánek, který už dříve sbíral trenérské zkušenosti v Hodoníně či ve Vsetíně, se stal ve východní skupině už třetím koučem, který byl jako hráč u slavné zlaté éry vsetínského hokeje. S drobnými přestávkami už pátým rokem působí na střídačce Poruby Tomáš Sršeň, Valašský hokejový klub pak před sezonou převzal Jiří Dopita. Už 21. prosince se Čechmánek postaví Dopitovi a 4. ledna svede pikantní trenérský souboj se Sršněm.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz