Pavelka po nule blbnul s dětmi: Je to hezký, snad jsem jim udělal radost

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Nový tým, menší ambice? Nic z toho Mountfieldu nezabránilo, aby prožil nejlepší vstup do sezony v historii. Výhra 2:0 nad Třincem byla jeho pátou v řadě a i když šlo o vyrovnaný zápas, na výkon domácích bojovníků se dívalo opravdu skvěle. Stejně jako jejich opory, brankáře Jaroslava Pavelky, jenž vychytal třetí čisté konto v extralize.

Plekanec Chance liga

Třinec půjde z dvanáctého místa nahoru, o tom nemůže být pochyb. A to ani po zápase, kdy se střelecky neprosadil. Narazil ale na soupeře, který má společně s Litvínovem nejlepší formu v soutěži. Hra bojovníků Mountfieldu dává hlavu a patu, a když se k tomu přidají gólmani, úspěch je na dosah.

„Je dobře, že jsme po prvním zápase začali vítěznou šňůru a celý tým poctivě pracuje, jak dopředu, tak dozadu. Myslím, že zatím v každém zápase jsme snad byli lepší. A začaly nám tam padat i góly. Soudržnost týmu je na prvním místě, a to nás zdobí. Zase jsme hráli výborně, agresivně, všech pět hráčů pospolu. To je základ našeho úspěchu,“ pochvaluje si Jaroslav Pavelka.

Rákos proti Třinci: Soustředil jsem se sám na sebe

Asi není potřeba zvlášť zdůrazňovat, jak sebevědomí týmu posílí, když ubrání dvě minuty hry tří proti pěti. A proti takovým špílmachrům, jaké Oceláři mají. „Musím pochválit kluky. Lehali do střel, blokovali, hrozně mi pomohli. Když už Třinec vystřelil, na střelu jsem viděl a mohl ji chytit,“ děkuje Pavelka spoluhráčům.

Oceláři přitom dvě situace málem vykombinovali do prázdné brány. V té první vystřihl Pavelka zákrok utkání proti Vladimíru Svačinovi! „Bylo to z jedné strany, pak hned z druhé. Jednou jsem si na to sáhl, podruhé jsem to nechytil,“ promítá si. A v závěru mu pomohly i dvě tyčky. „Konečně. První zápas na Spartě to kolem mě vždycky nějak proletělo, teď mi to dvakrát cinklo. Tak jsem na tu tyčku vždycky zabouchal,“ usmívá se.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

O hradecké defenzivě se tušilo, že by měla znovu patřit mezi nejlepší. A jestli brankáři po odchodu Patrika Rybára vzbuzovali mírné pochybnosti, tak zatím k nim není skutečný důvod. Pavelka i Maxwell chytají velmi dobře a bez ohledu na to, jaký výkon zrovna předvedou, se v zápasech pravidelně střídají!

„Brandon chytal na Spartě taky dobře a tým podržel. Zatím se střídáme, to je na trenérech. Pak rozhodne, kdo bude chytat líp. A ten druhý na sobě musí pracovat, aby vyvtořil konkurenci. Já budu dělat všechno pro to, abych chytal co nejvíc zápasů,“ slibuje mladší z gólmanské dvojice.

Nula proti Třinci pro něj byla třetí v extralize. První dvě zvládl v lednu proti Chomutovu a Olomouci během osmi dnů, ale tahle pro něj byla zřejmě nejtěžší a nejcennější.

„Určitě. Já si vzpomínám, že jsem měl debut v extralize před pár lety právě proti Třinci. Tam mi Adamský dal tři góly,“ směje se Pavelka. „Takže jsem rád, že to dopadlo. Asi jo, asi je to pro mě nejcennější nula v extraligové kariéře,“ dodává jedním dechem.

Pavelkova děkovačka s malými fanoušky

Takhle nějak si to asi vysnil, když deset let zpátky čapal za hradecký dorost! „Máte pravdu. Snažil jsem se tomu podřítit maximum a těšil se na to, až budu jednou chytat za chlapy. Je to krásný pocit, když přijde tolik lidí a fandí vám celý zápas, ať se daří, nebo nedaří,“ přiznává.

Po zápase si navíc Pavelka zablbnul s dětmi, které za ním vtrhly na led. „Je hrozně hezký, když vidíte ty šťastné děti a můžete s nimi udělat nějakou srandu. Pro ně je to zážitek, a to je důležité, protože hokej se hraje hlavně pro lidi. I děti,“ říká sympaticky k netradiční děkovačce. „Udělal jsem to asi poprvé. Teď si budu muset do příště vymyslet něco jiného,“ směje se. „Ale myslím, že se to povedlo. Doufám, že jsem jim udělal radost.“

Parádní večer mohl mít pro Hradec ještě jednu tečku. A pořádně sladkou. Malinko chybělo, aby se poprvé v historii dostal na první místo extraligy – stačilo, aby Karlovy Vary jakkoli porazily dosud vedoucí Litvínov. Náskok 3:1 ale ztratily, braly jenom bod, a tak Verva zůstala před Mountfieldem o skóre.

„To jsem ani nevěděl, že jsme ještě nebyli úplně první. Byl by hezký pocit být na špici extraligy,“ připouští Jaroslav Pavelka. „Ale nesmíme usnout na vavřínech. Rozhoduje se až po 52. kole,“ uzavírá.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz