Pavelek dohrál, teď trénuje Opavu. Chceme se rok od roku zlepšovat, hlásí

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

1. července 2018, 9:57

Jan Šimek

596. Přesně tolik zápasů sehrál v Tipsport extralize. Válel za třinecké Oceláře, Vítkovice či Karlovy Vary. Kariéru si prodloužil doma v Opavě, se kterou bojoval ve druhé lize. V průběhu uplynulé sezony Zdeněk Pavelek společně s Daliborem Římským převzali áčko Slezanu, do toho si ještě střihl několik zápasů za Horní Benešov v krajském přeboru. Pak dal někdejší obávaný útočník aktivnímu hraní sbohem a nyní má před sebou trenérskou výzvu – společně s Martinem Janečkem posunout opavský hokej nahoru.

partneři českého hokeje

Když mu loni na stole přistála nabídka převzít seniorský výběr Slezanu, neváhal ani chvilku a společně s Daliborem Římským měli dostat Opavu ze dna druholigové tabulky. To se jim nepodařilo a Slezan skončil suverénně poslední.

Po nepovedeném ročníku opavské vedení přivedlo ambiciózního kouče Martina Janečka, který si vybral Zdeňka Pavelka jako svého asistenta. „Je to trenér, který má na spolupráci velký zájem i odbornost na slušné úrovni,“ prohlásil Janeček. Oba jsou stejně staří, v tuto chvíli mají 44 let. Pavelek se narodil v roce 1973, Janeček o rok později. Jejich hráčské kariéry se dřív proťaly právě v Opavě a později také v Prostějově. Teď budou spolupracovat znovu, tentokrát na střídačce.

Janeček vyměnil Spartu za Opavu: Nebojím se, že se zakopu »

„Příprava probíhá velmi dobře. Na tréninky chodí hodně kluků a myslím, že je to baví. Martin Janeček sem přinesl něco nového. Kluci mají nasazení a zlepšují se,“ pochvaluje si Zdeněk Pavelek. „Tréninky jsou oproti dřívějšku kratší, ale intenzivnější. Přece jen hokej se neustále mění a Martin se o něj hodně zajímá. Má prameny, neustále se vzdělává. V tréninkovém procesu kombinuje zajímavé věci,“ dodává.

Borec, který má na svém kontě téměř šest stovek extraligových utkání, ještě v minulé sezoně aktivně hrával. Po více než sedmi druholigových ročnících v domovské Opavě si chodil zahrát pro radost do Horního Benešova. S aktivním hraním už je ale definitivně amen. „V podstatě jsem skončil už loni, kdy jsem začal trénovat áčko. Hrát už nebudu, zkrátka na to není čas,“ hlásí někdejší obávaný útočník.

Schváleno. Druhá liga se bude hrát ve čtyřech skupinách »

Teď společně s Martinem Janečkem cepuje opavské hokejisty s cílem posunout je nahoru. „Především jde o to, aby se nám povedlo skloubit starší hráče s mladými kluky a kádr fungoval. Musí to ladit. Chceme si vychovávat hráče do budoucna a hlavně se rok od roku zlepšovat,“ pokračuje. Chválí také nový herní model třetí nejvyšší soutěže, která se bude hrát ve čtyřech skupinách. Opava tak nově narazí na nové soupeře.

Slezané se nově střetnou s celky jako David Servis České Budějovice, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Písek, Žďár nad Sázavou nebo Tábor. „Změnu vnímám pozitivně. Dlouhé štreky budeme jezdit většinou v sobotu, což nebude až tak velký problém. Čekají nás noví soupeři, bude to příjemná změna. Říkávalo se, že východ druhé ligy je kvalitnější než západ. Sám jsem zvědav, jak to bude vypadat,“ uzavírá Zdeněk Pavelek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz