Patnáct zápasů a dost. Mašín opouští Amur, nově bude hrát ve Finsku

Foto: khab-vesti.ru

14. října 19:02

Ondřej Mach

Dominik Mašín odchází z ruského Chabarovsku: zbytek sezony stráví ve Finsku, kde podepsal smlouvu s týmem Ilves. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

Pětadvacetiletý obránce před více než měsícem v Amuru rozehrál svou druhou sezonu, ve které měl patřit mezi stabilní defenzivní hráče. 

Jenže start základní části se Mašínovi příliš nevydařil: po patnácti utkáních nemá na kontě ani bod a ve statistice plus minus je na hodnotě -6. 

A tak přichází změna, český reprezentant si poprvé v kariéře vyzkouší finskou Liigu. Jeho novým zaměstnavatelem bude Ilves. 

Početná kolonie krajánků v Chabarovsku je tedy o jedno jméno chudší, v klubu dál působí gólman Patrik Bartošák, obránce Michael Jordán a útočníci Radan Lenc a David Tomášek. 

Mašín přitom v květnu přijal kvalifikační nabídku a společně s Jordánem měl patřit mezi hlavní obranné pilíře. Jenže společné cesty se poměrně rychle rozcházejí. 

„Jsme velmi rádi, že se nám v tuto chvíli podařilo získat hráče, který nám pomůže ve všech aspektech hry.“ 

„Jsme velmi rádi, že se nám v tuto chvíli podařilo získat hráče, který nám pomůže ve všech aspektech hry,“ hlásí sportovní ředitel klubu Timo Koskela.

„Dominik do naší hry přinese všestrannost a dovednosti. Dokáže odehrát velké minuty a pomoci nám vyhrát,“ dodal Koskela.

V kabině Ilves se potká s brankářem Markem Langhamerem, na svou šanci v nejvyšší finské soutěži zatím čeká talentovaný Jakub Kos. 

Rodák z Městce Králové za sebou má šest let v zámoří, do nejlepší hokejové ligy na světe se však i přes dobré výkony neprobojoval. 

„Dominik do naší hry přinese všestrannost a dovednosti.“ 

Loni za Chabarovsk odehrál 32 zápasů, nasbíral jedenáct bodů (2+9) a patřil mezi nejvytěžovanější týmové zadáky.

Stříbrný medailista z MS osmnáctek 2014 se kromě toho na jaře rval o nominaci na šampionát v Rize. Zahrál si také na dvou mistrovstvích světa do dvaceti let.

Foto: hcamur.ru

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz