Patnáct gólů ve Vrchlabí, Stehlík katem David Servisu. Poruba vyloupila Šumperk

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

20. prosince 2017, 22:40

Tomáš Nejedlo

Předvánoční várku zápasů nachrlila na fanoušky také druhá hokejová liga. Středa 20. prosince byla tuzemskému hokeji opravdu zaslíbená. Vedle dvou profesionálních soutěží se bojovalo o body také na kolbištích třetí nejvyšší soutěže a opět nebyla nouze o dramatickou podívanou. Bavili se diváci zejména ve Vrchlabí, kde místní borci přestříleli konkurenční Jablonec 10:5. Radoval se i okresní rival z Trutnova, ten přehrál Kobru 4:1. Ve skupině Střed snad žádné překvapení – dařilo se předním celkům Žďáru i Havlíčkovu Brodu. Sladké výhry v samém závěru se pak dočkaly Moravské Budějovice, když urvaly výhru nad Táborem. Na Východě uspěl Hodonín v Kopřivnici a v ostře sledovaném duelu Šumperk Porubu nezaskočil, doma po velkém boji padl těsně 3:4.

Plekanec Chance liga

SKUPINA ZÁPAD

 

Protože Trutnovu byl středeční duel s odstoupivším Mostem už s předstihem zrušen, a protože pražská Kobra měla řádné volno, dohodly se tyto dva mančafty na předehrávce 29. kola. A tak bylo u řeky Úpy rušno.  Trutnovští s vidinou dohnat svého soka v tabulce začali dobře, díky Kastnerovi s Alešem Půlpánem vedli po první třetině o dva góly a diktovali tempo. Své si k utkání řekli i extraligou protřelí veteráni – Aleš Píša i Vojtěch Kubinčák svými body přispěli k výhře 4:1. Veselo bylo i v dalším východočeském městě. Nováček ze Dvora Králové totiž v přímém souboji o osmou příčku uspěl na bílinském ledě, a tak cesta do města známé zoologické zahrady byla určitě veselá. Patrně bouřka v Bílině Rodosu pomohla, neboť ze stavu 0:1 už po druhé třetině svěřenci Juraje Juríka vedli 4:1 a kralovali tamnímu ledu.

A do třetice Podkrkonoší! Vrchlabí hostilo Jablonec a zápasy s tímto soupeřem mají pro horaly vždy punc zvýšené prestiže. Vlci přijeli jen se třemi útoky a možná okleštěnost sestavy byla důvodem debaklu 5:10. Šest stovek diváků se muselo bavit, vždyť patnáct gólů jen tak každý zápas k vidění není. Zejména druhá třetina, v níž padlo devět gólů, byla velmi výživná. Tleskalo se povedeným akcím, ve čtyřech případech v tom měl prsty nestárnoucí Martin Filip, který i ve svých šestačtyřiceti letech má druhé lize stále co dát! I díky jeho čtyřem asistencím Vrchlabští slavili vysokou výhru 10:5. V neposlední řadě pak vyhrál lídr tabulky, i když to neměl jednoduché. Řisuty však těsný náskok Sokolova nesmazali, doma padli 2:3.

HC BAK Trutnov – HC Kobra Praha 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Kastner (Chytráček), 16. A. Půlpán (Poul, Zahradník), 47. Vácha (Půlpán, Píša), 49. Kubinčák (Vácha, Píša) – 34. Novák (Kolařík).

HC Řisuty – HC Baník Sokolov 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Fortelka (Havelka, Zderadička), 36. Mařík (Zderadička) – 17. Račanský, 23. Michálek (Šmejc), 28. Račanský (Hruška D., Čejka)

HC Draci Bílina – HC RODOS Dvůr Králové n. Labem 3:6 (1:0, 0:4, 2:2)

HC Stadion Vrchlabí – HC Vlci Jablonec nad Nisou 10:5 (3:1, 6:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Urban (Pšurný), 18. Miškovský (Urban, Pšurný), 19. Oppelt (Jirků, Pojkar), 27. Šťastný (Abraham, Filip), 28. Urban (Pšurný, Pojkar), 29. Niko (Abraham, Filip), 34. Šťastný (Filip, Procházka), 35. Urban (Niko), 36. Havránek (Filip, Šťastný), 56. Oppelt (Miškovský, Moník) – 5. Nevyhoštěný (Tondr L., Bříška), 26. Víšek (Gecko), 33. Babec (Mulač), 39. Víšek (Havlas), 59. Havlas (Korecký).

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto - Petr Kraus

SKUPINA STŘED

 

Bleskový úvod a gól po dvanácti vteřinách nebyl klatovským hokejistům na ledě lídra z Havlíčkova Brodu nic platný. Domácí rychle srovnali, a ačkoliv hosté ve druhé části opět vedli, Bruslaři zapnuli na plné obrátky a dvěma slepenými góly Milfaita a Přidala z třetí části hry rozhodli duel. V domácím prostředí uspěly i Moravské Budějovice, a vítězství to bylo nesmírně sladké! Nejen, že Žihadla pokořila druhý tým tabulky, ale navíc David Horký rozhodl utkání gólem na 2:1 v čase 59:57, tedy tři sekundy před závěrečnou sirénou. Svěřenci Augustina Žáka tak prožili povedenou středu a ještě k tomu udrželi kontakt s vrškem tabulky.

Nymburští vycestovali do Českých Budějovic, když ve Sportovním centru Pouzar změřili síly s tamním David Servisem. Duel se proměnil v „one man show“ hostujícího Jana Stehlíka. Ten zkraje čtyřicáté minuty završil čistý hattrick a díky jeho příspěvku Středočeši vezli z jihu všechny body. Stejným výsledkem zvítězil i nymburský konkurent z Kolína. V Pelhřimově rozhodl předěl druhé a třetí třetiny, kdy Kozlové zasadili Ledním Medvědům dva rozhodující údery, z nichž se „Pejr“ už nevzpamtoval. A do třetice hostující vítězství. Tentokrát to byl Žďár, kdo na ledě Písku zadělal na výhru už v první části hry. Hosté totiž po čtyřech vstřelených gólech nenechali nikoho na pochybách, že u Otavy budou aspirantem tříbodového zisku.

HC David Servis Č. Budějovice – NED Hockey Nymburk 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Bárta (Trummer) – 4. Stehlík (Smejkal, Arnošt), 17. Stehlík (Mašek), 40. Stehlík (Hierman).

HC Lední Medvědi Pelhřimov – SC Kolín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Plachý (Kopic) – 8. Panna (Semirád), 39. Havelka (Barták, Veselý), 42. Kozák (Kysela).

BK Havlíčkův Brod – SHC Klatovy 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Semrád (Třetina, Endál), 35. Třetina (Michálek, Endál), 47. Milfait (Kulhánek), 48. Přidal (Endál, Vašíček) – 1. Furch (Vracovský, Pour), 33. Krliš (Topinka, Kokoška).

HC Moravské Budějovice 2005 – Hockey Club Tábor 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 52. Matějka (Rytnauer, Čermák), 60. Horký (Rytnauer, Kliment) – 17. Urbanec.

IHC Písek – SKLH Žďár nad Sázavou 3:6 (0:4, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Ciboch (Sýbek), 47. Koupal (Sýbek), 59. Hanus (Hřebíček, Sýbek) – 2. Gregar (Kunstmüller, Stehlík), 2. Pytlík (Střecha), 5. Bureš (Kolda), 19. Vítek (Lojek, Štěpánek), 36. Štěpánek (Pytlík, Sedláček), 38. Stehlík (Kunstmüller, Lojek).

Foto: René Ramiš, hokejzr.cz

SKUPINA VÝCHOD

 

Šumperk – Poruba. Ostře sledovaný duel. Ostravané přijeli na zrekonstruovaný stadion v podhůří Jeseník z pozice vedoucího týmu tabulky, byť si moc dobře byli vědomi síly a hlavně pak současné výborné formy Draků. Ti totiž, zejména doma, drtili jednoho soupeře za druhým a pomalu se začali stávat tabulkovým postrachem právě Poruby i Hodonína. Jenže RT TORAX  se nenechal zaskočit, prokázal svou kvalitu a veledůležitý duel nakonec zvládl za tři body. Přes enormní snahu Šumperských, kteří otáčeli nepříznivý vývoj utkání a dokonce vedli, hosté i díky střelci Haasovi vrátili vedení na svou stranu a nakonec v dramatickém závěru uhájili výhru 4:3. Avšak přesně takové utkání bylo reklamou na druholigový hokej!

Ve zbylých dvou utkáních východní skupiny k překvapení nedošlo. Nový Jičín si doma poradil s trápící se Opavou, i když po dvě třetiny to byl poměrně lítý boj.  Snaživí hosté drželi nadějný stav 1:1, však trefa Chvostka z 47. minuty jim definitivně zlomila vaz. Závěrečné dva góly Novojičínských při hostující hře vabank už jen daly výsledku konečnou podobu. Stejně tak k překvapení nedošlo v Kopřivnici, kam dorazil druhý Hodonín. Po vyrovnané první třetině 2:2 hosté v té druhé po trefách tradičních střelců Jurči a Peše zadělali těsto na vítězný kulinářský výrobek. Ten se skutečně podařilo upéct, Drtiči si na něm po výhře 5:3 náležitě pochutnali.

HK Nový Jičín – HK Opava 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Adamík, 47. M. Chvostek (Sonnek, Kocián), 59. Motloch (Kocián), 59. Podlaha (Slovák) – 39. Vítek (Bitomský).

Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba 2011 3:4 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Schejbal (Ďurkáč, Vymazal), 23. Sedlák (Půhoný, Lehečka), 60. Půhoný (Sedlák, Vymazal) – 18. Haas (Jaroš), 24. Adam (Jaroš), 36. Haas (Janota, Fojtík), 51. Finsterle (Luka, Kůdela).

HC TATRA Kopřivnice – SHK Hodonín 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Stříž (Suchý), 11. Bartošák (Kofroň), 55. Gola (Suchý, Vyčesaný) – 7. Sedlák (Černohous), 16. Kuba (Černohous, Sedlák), 27. Jurča (Charvát, Kadlec), 30. Peš (Sajdl), 49. Kadlec.

Foto: Adam Krátký, shkhodonin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz