Patera poprvé trénoval Spartu: Cítím se skvěle. Kostra týmu je pevná

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Sparťané jsou kompletní, v pondělí 1. srpna se sešli k úvodnímu společnému tréninku na ledové ploše. Zbrusu novému trenérskému tandemu Patera–Martinec se na tréninku hlásil takřka kompletní tým včetně letních posil Jakuba Krejčíka či brankáře Jakuba Kováře.

Nechyběli ani největší sparťanské opory jako kapitán Michal Řepík či stálice útočných řad Pražanů Miroslav Forman. Úvodní tréninková jednotka trvala přibližně hodinu a všichni hráči si návrat na ledovou plochu pochvalovali.

Úvodní trénink na ledě měl na povel jako nově jmenovaný hlavní kouč Pavel Patera.

„Jsem moc rád, že tu mohu být. Mé cíle jsou obdobné těm, které nastavilo vedení klubu včetně realizačního týmu i samotných hráčů. Jsem tu moc spokojený," hlásí Patera.

„Jarda Hlinka s Petrem Tonem mě v klubu moc hezky přivítali, všude mě provedli, abych se náhodou ještě někde neztratil," směje se. „Mám tu však plno známých lidí a kamarádů, takže se určitě necítím jako bych byl v neznámém prostředí.“

„Jarda Hlinka s Petrem Tonem mě v klubu moc hezky přivítali, všude mě provedli."

Sparťané mají ve svém brankovišti dva vyrovnané brankáře, jednoho zkušenějšího a druhého na velmi talentované úrovni. Jak budou v modrém půlkruhu rozdělené role?

„Oba brankáři ví, jaká bude jejich role. Řekli jsme jim všechny věci na rovinu, aby věděli, do čeho jdou a co je čeká," tvrdí Patera.

„Kuba Kovář je jasná jednička, ale samozřejmě oba brankáře budeme v průběhu sezony postupně střídat, aby se patřičně dostali do tempa a byli rozchytaní,“ ujišťuje kouč, který se pomalu zabydluje ve svém novém týmu.

„Kuba Kovář je jasná jednička."

„Až teď jsme odstartovali společnou přípravu na ledě. Všichni se ještě budeme poznávat. Myslím si, že budeme skvělá parta," věří Patera. „Člověk má téměř všude hodně známých i kamarádů z hokejového prostředí."

„Jsem rád, že mi Sparta dala šanci," pokračuje. „Cíle nás všech počínaje hráči jsou neměnné. I proto jsem se rozhodl pro Spartu. Cítím se tu skvěle, máme jen ty nejvyšší ambice."

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Vedení klubu přivedlo do svého týmu několik posil včetně reprezentačního obránce Jakuba Krejčíka či zkušeného a zejména bohatými zkušenostmi protřelého brankáře Jakuba Kováře.

„Myslím si, že tým je poskládaný velmi dobře. Samozřejmě je pravdou, že přestupy jsou možné až do konce ledna. Klidně nás může ještě někdo doplnit," avizuje Patera.

„Hráčský trh budeme průběžně sledovat. Kostra týmu je však neměnná a hlavně výborná, klíčové bude dobře odstartovat novou sezonu, abychom byli připravení. Pak se uvidí, jak se nám bude dařit, ale věřím, že budeme správně naladěni na start nového ročníku,“ dodal.

„Hráčský trh budeme průběžně sledovat. Kostra týmu je však neměnná."

Patera v minulé sezoně koučoval Mladou Boleslav, kterou na jaře 2021 z pozice jednoho z trenérů dovedl až do semifinále tuzemské nejvyšší soutěže.

„Ve Spartě bude určitě větší tlak ze strany fanoušků a médií, to je jasné. Na druhou stranu každý tým má upletený na sebe tlak, protože všichni chtějí hrát už jen v horních patrech tabulky a vyhnout se bojům o záchranu," uvědomuje si. „Na angažmá ve Spartě se moc těším a věřím, že vedení nezklamu a povedu tým správným směrem.“

„Ve Spartě bude určitě větší tlak ze strany fanoušků a médií, to je jasné."

Na dotaz, zda svou úlohu ve Spartě zvládne, odpověděl rychle a bez váhání. „Čtyři sezony jsem byl v totožné pozici v Mladé Boleslavi. Věřím, že nebude problém zvládnout trénovat Spartu, byť samozřejmě rozdíl vnímám,“ řekl.

Trenér Pavel Patera dostal při svém příchodu možnost vybrat si k sobě svého parťáka, se kterým bude trenérsky spolupracovat. Nakonec padla volba na bývalého sportovního manažera Sparty a trenéra Patrika Martince, který se vrátil zpět po několika letech do známého prostředí.

„Přišel jsem s nějakými jmény podobně jako vedení klubu. Když byla možnost vzít si k sobě Patrika, měl jsem hned jasno. Vůbec mě v tu chvíli ani nenapadlo, že by mohl být volný. S Patrikem se známe výborně, vyhovíme si. Máme navíc podobný pohled na hokej, což je ještě lepší. Z jeho příchodu do Sparty jsem nadšený,“ neskrýval radost poté, co se dozvěděl, že jeho novým asistentem bude právě Patrik Martinec.

„Cíl? Myslím si, že nemůžu říct nic jiného než titul."

Sportovní vedení klubu aktuálně už žádného dalšího trenéra do realizačního týmu nehledá. „Dalšího trenéra nesháníme. I proto, že s námi bude na střídačce i na ledě Jarda Hlinka. Bude plnohodnotnou součástí realizačního týmu. Zároveň jsme si s Patrikem vědomi, že má více manažerských povinností,“ pokračuje Patera.

Jaký má se Spartou svůj cíl? „Myslím si, že nemůžu říct nic jiného než titul. Budeme se chtít poprat o nejvyšší příčky, mužstvo máme dobře poskládané, i proto si myslím, že bychom měli pomýšlet co nejvýše. Zároveň však musíme zůstat nohama na zemi a být pokorní,“ uzavírá zkušený trenér.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz