Pátá extraligová štace pro obránce Stříteského. Jihlavu mění za Liberec

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

30. května 2018, 14:18

Adam Bagar

Po brankáři Schwarzovi a útočnících Hudáčkovi, Lencovi a Valskému hlásí pod Ještědem první posilu do obrany. Libereckou defenzivu vyztuží vsetínský odchovanec Matěj Stříteský, který se v minulé sezoně představil v barvách Mladé Boleslavi a Jihlavy. Klub o jeho příchodu informuje v tiskové zprávě.

HokejkaSHOPvanoce

„Matěj Stříteský je moderním typem beka s velmi dobrým zakončením především v přesilových hrách, kde by měl také získat výraznou roli. Navíc je to hráč s pravorukým držením hole, což je charakteristika obránce, která nám tu několik posledních let chyběla,“ libuje si sportovní manažer Filip Pešán.

Slibuju si od něj také posílení ofenzivní síly týmu

„Ačkoli jde o zadáka, slibuju si od něj, vzhledem k jeho schopnostem, také posílení ofenzivní síly týmu,“ doplňuje Pešán, který se s ofenzivně laděným zadákem s reprezentační zkušeností dohodl na ročním kontraktu. „Doufám, že se domluvíme i na víceleté spolupráci,“ přeje si šéf liberecké střídačky.

„Matěj je moderním typem obránce s velmi dobrým zakončením především v přesilových hrách, kde by měl také získat výraznou roli.“

Pro sedmadvacetiletého obránce bude Liberec už pátou extraligovou štací. V uplynulé sezoně hájil barvy Mladé Boleslavi a Jihlavy, dřív působil rovněž v Litvínově a mateřském Vsetíně. Celkem mezi tuzemskou elitou sehrál 455 zápasů a zaznamenal v nich 132 bodů za 47 branek a 85 nahrávek.

Už dřív přišli Schwarz, Hudáček, Lenc a Valský

Po odchodu Filipa Pyrochty do zámoří museli Bílí Tygři zpevnit zadní řady, Matěj Stříteský je první posilou defenzivy před novou extraligovou sezonou 2018-19. V ní budou liberecký dres nově oblékat také brankář Marek Schwarz a útočníci Libor Hudáček, Radan Lenc a Jakub Valský, jenž hlásí návrat.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Příchody do klubu Bílí Tygři Liberec

Libor Hudáček (Örebro)
Radan Lenc (Mladá Boleslav)
Jakub Valský (Mladá Boleslav)
Marek Schwarz (Znojmo)
Matěj Stříteský (Jihlava)

Odchody z klubu Bílí Tygři Liberec

Lukáš Jašek (Vancouver)
Filip Pyrochta (Nashville)
Tomáš Filippi (Chabarovsk)
Martin Bakoš (Kometa Brno)
Adam Dlouhý (Chomutov)
Jan Stránský (Chomutov)
Jaroslav Janus (Litvínov)
Mario Bližňák (Trenčín)
Milan Bartovič (Trenčín)
Aleš Stezka (Chomutov)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz