Pasta vs. Vránič? Letci slaví dvacet let, do Letňan se sjedou hvězdy

Foto: hcletci.cz

Tým dospělých mají ve druhé lize, v mládeži ale dlouhodobě patří mezi elitu. Letci Letňany jsou líhní hokejových talentů již dvacet let a právě proto se v srpnu chystá velká oslava. Chybět u toho nebudou dva hvězdní kamarádi David Pastrňák s Jakubem Vránou, ale i další hráči NHL nebo medailisté z MS.

S exhibicemi se letos v létě roztrhl pytel. Zatímco v Litvínově a na Slavii se věnují rozlučkám a v Brně či Žďáru nad Sázavou pomoci pro dobrou věc, na kraji Prahy půjde čistě o zábavu.

V roce 2002 totiž založil mistr světa František Kučera spolu se svým bratrem Vojtěchem vlastní hokejový klub. Po dvaceti letech na celé Letňany čeká stylová přehlídka.

V tamní Ice Areně nebudou 20. srpna chybět ani elitní útočníci NHL David Pastrňák s Jakubem Vránou, kteří na známém ledě v Praze každé léto trénují. První jmenovaný povede výběr hvězd, druhý zase úspěšné i nadějné odchovance letňanského klubu.

„Letos si připomínáme historii klubu, jenž za dvě dekády vyprodukoval už spoustu talentů pro světový hokej,“ říká Tomáš Divíšek, generální manažer Letců. „Moc nás těší, že nám na oslavy přislíbila účast řada velkých osobností. I to dokazuje, jak jsou Letci respektovaným mládežnickým klubem.“

Chybět tak nebudou ani členové zlaté generace z přelomu tisíciletí Tomáš Vlasák, Marek Židlický, David Výborný, Jan Hlaváč. A zúčastní se i trenérské osobnosti, například Zbyněk Zavadil.

„Moc nás těší, že nám na oslavy přislíbila účast řada velkých osobností. I to dokazuje, jak jsou Letci respektovaným mládežnickým klubem.“

Ze současných hráčů NHL potom dorazí Jakub Voráček, Jan Rutta i Vítek Vaněček. Protože je ale kapacita letenského zimáku omezená, vstupenky na akci bude možné zakoupit v předprodeji, který odstartuje v úterý 9. srpna. Více informací se dočtete ZDE.

Už v poledne 20. srpna pak kolem arény poběží doprovodný program pro děti a rodiče, zaměřený na pohyb a sport. Slavnostní ceremoniál utkání odstartuje v 15:45.

Výběr odchovanců:
Lukáš Pařík – Jakub Vrána, Lukáš Rousek, Matěj Chalupa, Václav Karabáček, Martin Hugo Haš, Jiří Průžek, Karel Klikorka, Ivan Lytvynov, František Hrdinka, Václav Adamec, Dominik Sklenář, Jakub Wojnar, Dominik Řepík, Adam Kellerstein, Vojtěch Kropáček, Jan Mišner, Ladislav Kadaně.

Výběr hvězd:
Vítek Vaněček – David Pastrňák, Jakub Voráček, Michael Frolík, Jiří Tlustý, Tomáš Vlasák, David Výborný, Roman Červenka, Jan Hlaváč, Jan Rutta, Jaroslav Nedvěd, Marek Židlický, Petr Čáslava, Jan Novák, Ivan Majeský.

Foto: Jan Beneš, Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz