Parťák pro Hrubce a Šustra? O místo v Kunlunu se porve syn slovenské legendy

Foto: sport.aktuality.sk

18. července 19:51

David Jahoda

Dočkají se brankář Šimon Hrubec a obránce Andrej Šustr spoluhráče, se kterým si budou – a to doslova – rozumět? Zkušební kontrakt totiž v čínském Kunlunu Red Star podepsal slovenský útočník Dávid Bondra, syn legendárního Petera Bondry. Tým, který se chystá na svou čtvrtou sezonu v KHL, o tom informoval na svém twitterovém účtu.

HokejkaTV

Šestadvacetiletý útočník, který se narodil v americkém Annapolis, může napodobit tři své krajany, kteří v minulosti za Kunlun hráli. V sezoně 2016/17 se v jeho dresu objevili útočníci Martin Bakoš a Tomáš Marcinko, o rok později obránce Marek Ďaloga.

Bondra poslední tři roky odehrál v Popradu, v jehož barvách mu nejlépe – ať už z osobního nebo týmového hlediska – vyšla minulá sezona.

S týmem „Kamzíků“ došel do semifinále, v základní části pak zaznamenal 35 bodů (22+13), což z něj dělalo třetího nejlépe bodujícího hráče mužstva.

Předtím působil jen v mládežnických soutěžích v zámoří. Hned čtyři sezony strávil na univerzitě v Michiganu.

Na kontě už má taky bezmála třicet zápasů v národním týmu Slovenska včetně účastí na posledních dvou mistrovstvích světa. Na loňském světovém šampionátu v Dánsku zapsal v sedmi zápasech dva body (1+1), letos na domácím mistrovství odehrál jen dvě utkání, připsal si v nich jednu branku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz