Parťáci odešli, žolík Energie osiřel. Musím makat, abych tým táhl, hlásí

Foto: hokejkv.cz

Prožil parádní sezonu, zářil mezi extraligovými mantinely a zaujal také při reprezentační premiéře. Jakub Flek má za sebou výtečné období. Skvělý bruslař a bojovník v klubu těžil ze spolupráce s Dávidem Grígerem a Tomášem Rachůnkem, jenže během letní pauzy se tahle formace rozpadla a Flek na západě Čech osiřel. „Musím makat, abych mužstvo táhl," říká v rozhovoru pro stránky karlovarského klubu.

Generali Česká Cup

Gríger s Rachůnkem kývli na nabídku Liberce, v západočeských lázních musejí chybějící góly a body nahradit jiní. Fanoušci věří, že právě Jakub Flek bude jedním z lídrů pozměněné ofenzivy. „Kluci budou ohromně chybět, to je jasné. O to víc musím makat," konstatuje.

Sám zůstal, parťáci nikoli. Ale nezlobí se na ně. „Klukům to hrozně moc přeji, odešli do jedné z nejlepších organizací v republice. Svými výkony si to zasloužili. Přeji jim jen to nejlepší, ale jediné, co jsem říkal, tak aby jim to nepadalo proti nám.," usměje se.

Kádr trenérů Martina Pešouta a Tomáše Marišky doznal během dlouhé herní přestávky změn. Přišli kladenští Patrik Machač s Tomášem Redlichem, extřinecký Jan Hladoník nebo zkušený zadák Lukáš Pulpán. Vedení navíc ještě sonduje situaci, je možné, že do týmu Energie případně dorazí někdo další.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Jisté každopádně je, že kmenoví hráči budou pod větším tlakem. „Já si to moc nepřipouštím. Prostě na sobě makám, chci se na sezonu připravit tak, aby to šlapalo hned od začátku. A hlavně se na ní těším," dodává sedmadvacetiletý rodák z Mariánských Lázní.

Před startem Tipsport extraligy čeká na kluby letní Generali Česká Cup, Karlovy Vary si zahrají i proti Liberci. Což je s ohledem na zmíněné stěhování Grígera a Rachůnka pikantní. „Nemyslím si, že tam bude nějaké hecování, ale těším se. Především na to, že se začne hrát – je jedno, jestli to bude Liberec nebo někdo jiný," reaguje pro web web Energie.

Jakub Flek si uvědomuje, že v příštím ročníku by měl potvrdit skvělou sezonu 2019-20. Na únorových Švédských hrách prožil ze zdravotních příčin dvakrát odloženou premiéru na mezistátním ledě a zazářil. Pandemie koronaviru mu pak vzala šanci zabojovat o start na mistrovství světa ve Švýcarsku..

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

„Já jsem se spíš soustředil na play off, do kterého jsme se po devíti letech dostali. To byl takový týmový vrchol sezony. Co by přišlo potom, to  už nezjistím. Samozřejmě bych za to byl rád, ale na mistrovství světa jezdí kluci z NHL a podobných soutěží. Třeba by se to povedlo, třeba ne – to nikdo neví."

Když slyší dotaz na cíle do dalšího období, potvrzuje, že by na sebe rád zase upozornil. „Chtěl bych znovu dostat šanci v reprezentaci, ale to bude záležet jen na mně. Na tom, jaké budu podávat výkony. Národní tým je nejvíc, co může být. Byl bych samozřejmě rád, kdyby to opět vyšlo," dodává závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz