Pardubický brankář Růžička jde na hostování do Havířova

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Prvoligový Havířov získal na hostování do konce sezony pardubického brankáře Martina Růžičku. Dvojnásobný extraligový šampión má zpět do Dynama střídavé starty.

Nový fanshop

„Martin dlouho nechytal ostré utkání, proto využíváme tohoto transferu k tomu, aby byl v zápasovém vytížení pro těžký závěr sezony," vysvětlil na stránkách Dynama generální manažer Dušan Salfický.

Třicetiletý gólman letos za Pardubice naskočil jen do tří zápasů. Ve zbytku soutěže dostávali prostor Ondřej Kacetl s Milanem Kloučkem. „Bereme ho jako plnohodnotného člena kádru a kvalitního brankáře. Pokud by nastala situace, že by měl jít do brány, tak potřebujeme, aby byl rozchytaný. A k tomu využíváme jeho hostování v Havířově," objasnil Salfický. 

Ve WSM Lize si může zachytat i junior Milan Klouček, který má střídavé starty do Kladna. „Chceme, aby všichni tři brankáři chytali nejen na trénincích. Ostrý zápas je totiž něco jiného. Může se stát cokoliv a nikdy nevíte, koho budete potřebovat zapojit," tvrdí Salfický. „Nechceme se zbavovat služeb Martina Růžičky, naším záměrem je, aby se dostal do herního tempa, a proto jej uvolňujeme do Havířova."

„Chceme, aby všichni tři brankáři chytali nejen na trénincích."

Za AZet, který je ve WSM Lize devátý a bojuje o postup do play off, v této sezoně naskočilo už šest brankářů. V poslední době za něj chytal hlavně Ondřej Bláha, jemuž ale v lednu skončí hostování z Českých Budějovic a prodloužení jeho angažmá je nejisté. Střídavé starty má do AZetu také vítkovický náhradník Daniel Dolejš.

Širší soupiska AZ RESIDOMO Havířov

Brankáři: Martin Růžička, Ondřej Bláha, Kamil Šimeček, Jiří Matoušek, Martin Falter, Daniel Dolejš.

Obránci: Jiří Krisl, Radek Havel, David Chroboček, Tomáš Drtil, Patrik Luža, Robin Staněk, Jaroslav Mrowiec, Jakub Dudek, Ivan Puzič, Patrik Urbanec, Vojtěch Ševeček.

Útočníci: Jan Maruna, Marek Sikora, Petr Kanko, Jakub Kotala, Jiří Fronk, Vojtěch Tomi, Marek Kalus, Tomáš Gřeš, Jan Hudeček, Lukáš Bednář, Radek Pořízek, Dominik Cihlář, Jan Bambula, Roman Rác, Jakub Matai, Daniel Kurovský, Jozef Baláž, Marek Haas, Rok Macuh.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz