Pardubické zadní řady vyztuží Rus Miromanov, doporučil ho Larionov

Foto: telegraphjournal.com

Pardubice rozšiřují defenzivní řady, do Dynama přichází dvacetiletý Daniil Miromanov. Zadák se zkušenostmi ze zámořské QMJHL i ruské KHL se na východě Čech dohodl na roční spolupráci.

Nový fanshop

Dynamo tak reaguje na situaci ohledně kanadského obránce Jacoba Cardwella. „Určitě s námi nezačne novou sezonu. Řeší vážné rodinné problémy a požádal nás, aby zatím mohl zůstat v Kanadě. My jsme mu vyhověli, ale může se stát, že nebude v sezoně vůbec hrát,“ uvedl dřív pro klubové stránky generální manažer Dušan Salfický.

Cardwell řeší rodinné problémy. Vynechá příští sezonu? »

Východočeši tak sáhli po pravorukém zadákovi, jejich obranu posílí vytáhlý Daniil Miromanov. „Má výborné fyzické parametry. Dali jsme na doporučení Igora Larionova, s nímž jsem naši situaci konzultoval. Věřím, že Daniil splní předpoklady, které ho doprovází. Slibujeme si od něj posílení zadních řad,“ řekl bývalý výborný brankář.

„Je pro mě ctí, že je Igor Larionov mým agentem. Považuju ho za žijící legendu světového hokeje. Opravdu pro mě moc znamená, že mi věří a podporuje mě.“

Dvacetiletý bek si velmi váží toho, že jej do extraligy doporučila taková osobnost. „Je pro mě ctí, že je mým agentem. Považuju ho za žijící legendu světového hokeje. Opravdu pro mě moc znamená, že mi věří a podporuje mě,“ uvedl hokejový univerzál, jenž kromě obránce dokáže bez problémů hrát také na postu pravého útočníka.

Žádná cizina. Trončinský s Hrabalem pokračují v Pardubicích »

„Ale víc se cítím jako zadák, právě v obraně chci být oporou. Rád si zaútočím a pokud mohu, založím útok, přihraju do jízdy. Uvědomuju si však, že má hlavní úloha je vzadu,“ prozradil Miromanov, který hrál od roku 2013 v zámořských juniorských soutěžích a v uplynulé sezoně zapsal dokonce patnáct startů v KHL v barvách Soči.

Jsem natěšený na novou výzvu, hlásí Miromanov

„Daniil odešel v mládí do zámoří a konkurence, která tam vládne, každého donutí na sobě ještě víc pracovat. Osvědčilo se nám to už dřív při angažování Davida Tomáška a věřím, že podobně úspěšný bude i Jan Mandát. Tito hráči přinášejí do mužstva něco navíc. Věřím, že Daniila bude zdobit zdravá pracovní morálka,“ líčil Salfický.

Dynamo oznámilo změny: končí Sýkora, přichází Budík »

Pardubická posila teď trénuje individuálně v Moskvě a v nejbližších dnech ji čeká přesun na východ Čech. „Jsem natěšený na novou výzvu. Může to být pro mě nová zkušenost ve velmi kvalitní soutěži. Moc se na nové angažmá těším. Každým dnem se mohu přiučit a posouvat dál, chci být mužstvu co nejvíc nápomocen,“ uzavřel bek.

Příchody z HC Dynamo Pardubice

Jan Mandát (Binghamton)
Miloš Bubela (Banská Bystrica)
Vojtěch Budík (Prince Albert Raiders)
Daniil Miromanov (Moncton)

Odchody do HC Dynamo Pardubice

Jan Ščotka (Litvínov)
Vladislav Bojko (Bars Kazaň)
David Tomášek (Jyväskylä)
Martin Růžička (neznámo)
Tomáš Mojžíš (neznámo)
Matěj Beran (Sparta Praha)
Ján Sýkora (Banská Bystrica?)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz