Pardubice vyztužily obranu, na zkoušce uspěl Kanaďan Piché

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

Na zkoušce v Pardubicích uspěl kanadský zadák Sébastien Piché, který se s tamním vedením dohodl na roční smlouvě. Dynamo o tom informovalo na svých webových stránkách.

HokejkaTV

Jednatřicetiletý bojovník má za sebou premiérovou sezonu v Tipsport extralize. Oblékal dres Hradce Králové a později vypomáhal také Litvínovu. Za 25 zápasů nasbíral na beka slušných 10 bodů za dvě branky a osm nahrávek. Zdálo se, že další starty mezi tuzemskými mantinely nepřidá, ale nakonec zůstává.

„Věřím, že přinese do naší hry herní přehled i dobrou střelu.“

Po konci v Mountfieldu po něm sáhl rival z Pardubic, Sébastien Piché kývl na časově blíže neomezenou zkoušku. Trenérům se představil v jediném zápase a zaujal, při premiéře proti Zvolenu pomohl gólem k divokému vítězství 6:4. Od začátku své nové štace zdůrazňoval, jak moc touží na zkoušce v Dynamu uspět.

„Chci ukázat Mountfieldu, že udělali chybu. Do Dynama jsem chtěl už v průběhu minulého ročníku, ale hradecký klub si řekl o velkou částku nebo o práva na jiné hráče, což Pardubice nemohly akceptovat. Jsem rád, že o smlouvu mohu zabojovat právě tam. Je to pro mě velká výzva,“ přiznal tehdy Piché.

Na východě Čech se nyní upsal na rok. „Nutně jsme potřebovali ofenzivního obránce, ideálně se zkušenostmi z české extraligy. Sébastiena jsme sledovali delší dobu, už v loňském roce byl v našem hledáčku. Věřím, že přinese do naší hry herní přehled i dobrou střelu,“ říká generální ředitel klubu Martin Sýkora.

Piché v minulosti hrál juniorskou QMJHL, farmářskou AHL i nižší zámořskou ECHL. V létě 2013 posílil italské Bolzano, další čtyři sezony strávil v mezinárodní EBEL v barvách rakouského Lince. Teď má před sebou druhou sezonu v české extralize, po Hradci Králové a Litvínově vyztuží zadní řady Pardubic.

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Jakub Štěpánek.

Obránci:
Oscar Eklund, Rhett Holland, Michal Ivan, Jan Kolář, Jakub Mert, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Jan Zdráhal, Sébastien Piché.

Útočníci:
Marek Hovorka, Denis Kindl, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Corey Locke, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Radoslav Tybor.

Změny v kádru HC Dynamo Pardubice

Příchody:
Jakub Štěpánek (G, Slovan Bratislava, KHL), Jan Kolář (O, Chabarovsk, KHL), Sébastien Piché (O, Hradec Králové), Michal Ivan (O, Drummondville, QMJHL), Denis Kindl (Ú, Plzeň), Martin Látal (Ú, Mladá Boleslav), Radoslav Tybor (Ú, Vítkovice), Corey Locke (Ú, Linec, EBEL), Robert Kousal (Ú, Brynäs, SWE).

Odchody:
Milan Klouček (G, České Budějovice), Vojtěch Budík (O, Plzeň), Nicholas Schaus (O, ?), Mathias Porseland (O, ?), Jacob Cardwell (O, ?), Ilja Děrvuk (O, ?), Martin Bučko (O, Košice, SVK), Jan Kloz (Ú, České Budějovice), Jordan Perret (Ú, Hradec Králové), Luboš Horký (Ú, Kometa Brno), Rostislav Marosz (Ú, Liberec), Antonín Dušek (Ú, ?), Brian Ihnačák (Ú, ?), Miloš Bubela (Ú, Banská Bystrica, SVK), Petr Sýkora (Ú, Vrchlabí), Filip Koffer (Ú, Prince George, WHL).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz