Pardubice v karanténě? Výzdoba školky, skládání postýlky i vaření

Foto: hcdynamo.cz

9. října 2020, 13:15

Adam Bagar

Hokejisté pardubického Dynama nastoupili minulý týden do desetidenní karantény. Jak ji strávili? Každý po svém! Na klubovém webu se „pochlubili“ činnostmi, které byste možná u nich nečekali.

Partneři Českého hokeje

Třeba brankář Pavel Kantor využil dlouhé přestávky k tomu, aby pohnul s přípravami dětského pokoje. Sestavoval postýlku. Jeho parťák Milan Klouček zase pomáhal s přípravou halloweenské výzdoby do školky, ve které pracuje jeho přítelkyně.

A co útočník Jan Mandát? „Svůj čas trávím tak, že vařím a učím se nové recepty, případně hraju Play Station,“ popisuje. „Když jsem nemohl nic dělat, hrál jsem s kluky Play Station nebo se díval na seriály,“ přidává se mladý forvard Matěj Blümel.

Foto: hcdynamo.cz

Ten prožil náročnější začátek karantény. „Zpočátku jsem se necítil moc dobře. Byl jsem unavený, bolela mě hlava a trochu pálily oči. Pak jsem ztratil čich a částečně i chuť. Ale ke konci týdne už jsem se cítil dobře,“ prozrazuje člen elitní formace.

Pro hokejisty Dynama nebylo lehké být deset dní v izolaci, kterou však strávili také domácím tréninkem. Pokud jim to tedy zdraví dovolilo. Kondiční trenér Petr Mocek vypracoval plány s využitím vlastního těla a rozvezl i několik rotopedů.

Foto: hcdynamo.cz

„Hráči měli k dispozici kompletní programy na sílu, výbušnou sílu, střed těla a také programy s využitím rotopedu, kde jsem jim udělal intervalové a sprinterské programy,“ líčí Mocek s tím, že tým se budou postupně zapojovat do plného zatížení.

Pardubice se měly do extraligového kolotoče vrátit v pondělí 19. října proti Vítkovicím, ale jejich zápasová pauza bude nakonec s jistotou delší. Ministr zdravotnictví Roman Prymula totiž od pondělí 12. října minimálně na čtrnáct dní vypne celý hokej.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz