Pardubice sáhly do Chance ligy: pomohou jim Štindl a Kolář

Foto: hcdynamo.cz

Dynamo dopsalo na soupisku dva obránce z nižší soutěže: jihlavského Petra Štindla (na fotce vlevo) a prostějovského Daniela Koláře (vpravo).

NHL 20

„V obraně musíme improvizovat, protože nás trápí marodka. Marek Trončinský je navíc v trestu," objasnil novinky v kádru sportovní manažer Pavel Marek. Zranění jsou například Josef Hrabal nebo mladík Martin Bučko.

Štindl v minulé prvoligové sezoně vyhrál statistiku +/-, to ještě bojoval za Kladno. Letos už působí v Jihlavě, kde zatím stihl dvanáct utkání (0+1). „Jeho příchod vnímáme jako výpomoc, v tomto těžkém období totiž potřebujeme vyztužit defenzívu," uvedl Marek pro hcdynamo.cz. 

Do Dukly má na oplátku střídavé starty útočník Jan Mandát – o jeho případném návratu do mateřského klubu jsme psali v samostatném článku.

„V obraně musíme improvizovat, protože nás trápí marodka."

Kolář patřil v poslední sezoně k nejlepším defenzivním obráncům Chance ligy. Takřka dvoumetrový bek letos nastoupil za Prostějov do devíti zápasů (0+1), „Máme ho napsaného do konce sezony a nyní jej využijeme," potvrdil Marek.

Zatímco Štindl už má třeba titul s Litvínovem, Koláře premiéra v Tipsport extralize teprve čeká. „Věříme, že nám oba hráči v nelehkém období pomohou,“ doufá Marek.

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři: Ondřej Kacetl, Milan Klouček.

Obránci: Martin Bučko, Vojtěch Budík, Petr Čáslava, Rhett Holland, Josef Hrabal, Daniil Miromanov, Marek Trončinský, Ty Wishart, Jacob Cardwell, Petr Štindl, Daniel Kolář, Marek Voženílek.

Útočníci: Miloš Bubela, Antonín Dušek, Ondřej Machala, Jan Mandát, Rostislav Marosz, Jordann Perret, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Tomáš Svoboda, Petr Sýkora, Sacha Treille, Tomáš Vondráček, Matouš Kratochvil, Matouš Venkrbec, Denis Kusý, Filip Koffer.

Daniel Kolář.

Daniel Kolář. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz