Pardubice chtějí získat top centra, vrátí se ze zámoří obránce Budík?

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

29. května 2018, 12:54

Adam Bagar

Zatímco loni po záchranářských starostech prošel pardubický kádr pořádnou obměnou, letos není výraznějších zásahů potřeba. Dynamo v uplynulém ročníku skončilo šesté a dosáhlo na nejlepší výsledek od mistrovských oslav v roce 2012. „Není důvod pro drastické změny,“ říká na klubovém webu předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Nový fanshop

„Po baráži jsme museli tým prakticky překopat od základů, ale letos jsme k takovým změnám nechtěli sáhnout. Tehdy jsem udělali velký try out z hráčů, kteří nebyli k dispozici, dopadlo to tak, že spousta z nich si řekla o pokračování v našem klubu. Teď jsme se snažili tým co nejvíc zachovat pohromadě,“ prozrazuje někdejší extraligový gólman.

Dynamo jedná o návratu Budíka, rozhodne Buffalo

Ten teď mimo jiné shání náhradu za zadáka Jana Ščotku, který odešel do Litvínova. „Jednám o návratu Vojtěcha Budíka ze zámoří. Uvidíme, jak se rozhodne Buffalo, které má do konce května možnost jej podepsat. Byl bych rád, kdyby Vojta působil u nás. Třeba i na Honzově místě,“ hlásí šestačtyřicetiletý činovník východočeského klubu.

Beci Hrabal a Trončinský mají klauzule o odchodu

V Dynamu nepokračuje zkušený Tomáš Mojžíš, kterému vedení nenabídlo novou smlouvu, a stoprocentní není ani setrvání Josefa Hrabala a Marka Trončinského. „Počítáme s nimi, ale mají klauzuli o odchodu. Pro tento případ máme některé obránce v hledáčku. Pevně doufám, že zůstanou. Obrana by tak byla pohromadě,“ přeje si Dušan Salfický.

Foto: hcdynamo.cz

A jaká je situace v útoku? „Tři formace zůstaly prakticky nezměněné. Na centry počítáme s Rostislavem Maroszem, Patrikem Poulíčkem a Antonínem Duškem, na křídla pak se Sachou Treillem, Tomášem Rolinkem a Jordannem Perretem, mladíkem Ondřejem Machalou a Tomášem Vondráčkem. Podepsali jsme Petra Sýkoru, Honzu Mandáta…,“ líčí.

Prioritou je získat top centra a možná pravé křídlo

„Pro mě je priorita přivést top centra a možná jedno pravé křídlo.“ Má Dynamo na to, aby elitního centra skutečně získalo? „Bavíme se o cenové relaci, na kterou si klub může sáhnout, a o tom, co hráčský trh nabízí. Věřím, že pro naši extraligu to pořád výborný hráč bude,“ dodává Salfický, který pozorně sledoval také hráče na mistrovství světa v Dánsku.

Věřím, že se nám podaří přivést zajímavé jméno

„S některými jsme byli v kontaktu už před šampionátem, sledovali jsme jejich výkonnost. Jde o hráče takové kvality, že čekají na angažmá z lukrativnějších lig jako je KHL. Máme určitý deadline, aby obě strany věděly, kterým směrem jít. Čekám na jejich vyjádření. Věřím, že se nám podaří do Pardubic přivést velice zajímavé jméno,“ uzavírá pardubický generální manažer.

Příchody do HC Dynamo Pardubice

Jan Mandát (Binghamton)

Odchody z HC Dynamo Pardubice

Jan Ščotka (Litvínov)
Vladislav Bojko (neznámo)
David Tomášek (Jyväskylä)
Martin Růžička (neznámo)
Tomáš Mojžíš (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz