Parádní kousky v zahraničí! Gól brankáře Dobeše i sólo 16leté Pejšové

Foto: Instagram Jakuba Dobeše

Šikovné české ručičky! V méně sledovaných zahraničních soutěžích se pohybuje spousta našinců, a právě dva takoví o sobě dali o víkendu vědět parádními góly. Podívejte se na videa.

Jágr Chance liga

Skvělý kousek se povedl sedmnáctiletému gólmanovi Jakubu Dobešovi, který chytá v nižší zámořské soutěži kategorie U18 za tým St. Louis AAA Blues. Zatím si drží vynikající úspěšnost 92,5 %, ale nyní se do statistik zapsal i vstřelenou brankou!

V utkání proti Chicago Fury zachytil při závěrečné power-play soupeře střelu do lapačky, bleskově si ho sklepl na hokejku a pak přes celé hřiště skóroval.

Dobeš odešel do zahraničí v roce 2017, předtím chytal za dorost Vítkovic a Chomutova. U Pirátů dostal už v 15 letech první příležitost i v juniorce, nastoupil rovněž k jednomu utkání za českou reprezentaci do 16 let.

Pod Krušnými horami to dobře zná také nadaná hokejistka Daniela Pejšová z české osmnáctky. Dosud nastupovala v Regionální lize juniorů za Bílinu, ale minulý týden se vydala na zkušenou do Švédska, kde podepsala smlouvu s týmem MODO Örnsköldsvik.

Sešla se tam s dlouholetou brankářskou oporou reprezentace Klárou Peslarovou a útočnicí Laurou Lerchovou. Ačkoli je Pejšové teprve 16 let, hned v prvním zápase elitní švédské soutěže SDHL proti Brynäs se uvedla gólem a dvěma nahrávkami.

A jaký to byl gól! Získala puk po vhazování ve vlastním pásmu, přejela s ním celé hřiště a celou akci pak skvostně zakončila: I v pádu zavěsila do bližšího růžku nad rameno brankářky. A to všechno jako obránkyně – i když velké zkušenosti má i s útokem.

Mimochodem, MODO za to hned vyhlásilo Pejšovou nejlepší hráčkou týdne.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz