Parádní debut pro Michnáče. Těšil jsem se hodně, líčí dvacetiletý střelec

Foto: hokejkv.cz

Na Spartě se do extraligového kádru nevešel, také v Karlových Varech si na svou šanci musel počkat. Přišla ve třetím kole. Albert Michnáč si v souboji Energie s Kladnem připsal svůj premiérový start v nejvyšší české soutěži, který navíc osladil prvním vstřeleným gólem.

HokejkaTV

Michnáč se v létě vrátil do Česka po zámořské mládežnické misi. Na zkoušce ve Spartě uspěl, nakonec se však nevešel do užšího kádru a putoval na hostování právě na západ Čech. V dresu Energie stihl jedno přípravné utkání, proti německému Kasselu dokonce vsítil hned branku.

Na extraligovou premiéru si však musel počkat, úvodní dva zápasy proseděl na tribuně a o to víc byl natěšený na první start, jenž přišel ve třetím kole. „Těšil jsem se hodně. Trénoval jsem, byl jsem do toho nabitý, chtěl jsem se tam už dostat a užil jsem si to,“ popisuje čekání dvacetiletý útočník.

Dva dny před duelem s Kladnem se pražský rodák objevil v dresu Kadaně, v němž zapsal v utkání s Chomutovem jednu asistenci. „Já jsem se tam jel rozehrát, abych se dostal do zápasového tempa. Dva týdny jsem nehrál zápas, takže mi to určitě pomohlo,“ líčí Michnáč důvod jeho krátkého pobytu v Chance lize.

Do Tipsport extraligy vlétl bývalý mládežnický reprezentant skvělým způsobem. Necelých deset minut od začátku duelu se Michnáč prokličkoval mezi hostujícími zadáky a oslavil první extraligovou branku. „Puk se nějak odrazil od mantinelu, někdo mi to tam myslím nahrál. Já jsem to dostal a bek jen stál, tak jsem udělal stahovačku a potom jsem tam byl sám.“

První start, první gól, takže si myslím, že to v kabině bude stát hodně,“ směje se 180 centimetrů vysoký forvard.

I díky jeho trefě zvítězily Karlovy Vary nad Rytíři z Kladna 7:4. Co je však důležitější, Energie po třech odehraných kolech zůstává se stoprocentním ziskem na čele tabulky. „Zatím je to fantastické, bez ztráty bodů. Nesmíme ale vůbec předbíhat, máme teprve tři zápasy a bude to ještě těžké,“ varuje muž, který nosí na zádech karlovarského dresu číslo 74.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz