Paráda! Šapovalivová je v All-Star týmu, Plosová vyhrála bodování

Foto: Micheline Veluvolu / HHOF-IIHF Images

(MADISON, od našeho zpravodaje) Týmový úspěch sice světový šampionát českým ženám do 18 let nepřinesl, individuální pocty ale ano. Adéla Šapovalivová se prokousala do All-Star týmu turnaje, její parťačka z útoku Tereza Plosová zase vyhrála kanadské bodování!

Druhému českému útoku se v Madisonu povedl husarský kousek, všechny jeho členky se seřadily na prvních třech místech kanadského bodování turnaje!

Tou nejproduktivnější se nakonec stala Tereza Plosová (3+7), za ní se naskládaly druhá Adéla Šapovalivová (3+6) a třetí Tereza Pištěková (4+4), která tak ovládla pořadí střelkyň.

Pištěková dosáhla na totožnou bilanci jako Američanka Laila Edwardsová. Právě tu zvolili novináři nejužitečnější hráčkou turnaje.

Edwardsová se v All-Star týmu, rovněž voleném zástupci médií, sešla v útoku s Finkou Sanni Vanhanenovou a Adélou Šapovalivovou. Na mozek nejúdernější české lajny se v zámoří valila samá chvála.

Do obrany byly zvoleny domácí Sydney Morrowová a Kanaďanka Sara Swiderská. Místo v bráně obsadila Finka Emilia Kyrkköová, která na mistrovství vynulovala šampionky z Kanady a v souboji o bronz také Švédky.

Kyrkköová si zároveň vychytala cenu pro nejlepší brankářku. Mezi obránkyněmi zaujala direktoriát turnaje Švédka Tuva Kandellová, útočnicím vládla Edwardsová.

Nejlepší hráčky podle direktoriátu turnaje

Brankářka: Emilia Kyrkköová (Finsko)
Obránkyně: Tuva Kandellová (Švédsko)
Útočnice: Laila Edwardsová (USA)

All-Star tým turnaje podle novinářů

Brankářka: Emilia Kyrkköová (Finsko)
Obránkyně: Sydney Morrowová (USA), Sara Swiderská (Kanada)
Útočnice:
Adéla Šapovalivová (Česko), Laila Edwardsová (USA), Sanni Vanhanenová (Finsko)
Nejužitečnější hráčka: 
Laila Edwardsová (USA)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz