Paráda pro Dostála! Český talent podepsal smlouvu s Anaheimem

Foto: Martin Voltr

Jeden z velkých talentů české brankářské školy zakončil povedenou sezonu stylovým způsobem: Brněnský odchovanec Lukáš Dostál podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s Anaheimem!

HokejkaTV

O podpisu informovaly Kometa i Dostál na svých sociálních sítích.

„Je pro mě obrovskou ctí, že jsem podepsal svůj první kontrakt v NHL s Anaheim Ducks! Rád bych poděkoval své rodině, trenérům, přátelům a také Kometě,“ vzkázal český brankář na Instagramu.

Lukáš Dostál má za sebou zlomový rok, i když (snad) jen první z mnoha: Poté, co Brnu vychytal juniorský titul, si ho Anaheim vybral na draftu NHL ve třetím kole z 85. příčky. Osmnáctiletý talent dál rostl v prvoligové Třebíči, na přelomu roku coby jednička držel českou reprezentaci do 20 let na mistrovství světa, kde s úspěšností 95,65 procenta ovládl statistiky brankářů.

Ještě v lednu poprvé naskočil do české extraligy, než se rozhodl odejít do Finska. V Ilvesu Tampere přesvědčil trenéry, aby odchytal i všechny zápasy play off, ale s týmem vypadl ve čtvrtfinále.

Dostál by měl mít zásadní roli i v příští dvacítce na domácím šampionátu v Ostravě a Třinci. Teď ho pracovitost dovedla k dalšímu dílčímu cíli na cestě do nejlepší hokejové soutěže.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz