Paráda pro 2. ligu! Do Příbrami míří zkušený útočník Dragoun

Foto: Facebook HC Příbram

19. května 2020, 22:29

Pavel Mandát

V druholigovém hokejovém rybníčku září řada hvězd. Nyní se k nim přidá další. Ještě loni útočník Hradce Králové Michal Dragoun se totiž dohodl na spolupráci s Příbramí. Ambiciózní Středočeši tak opět skládají kádr, se kterým se rozhodně musí počítat.

O Kapku lepší hokej

Ještě loni brázdil Michal Dragoun ledy extraligy. Teď se sedmatřicetiletý odchovanec pražské Sparty stěhuje do druholigové Příbrami. Středočeský soubor čeká pod vedením manažera Bláhy a trenéra Tlačila druhý ročník ve třetí nejvyšší soutěži. Loni se přitom Příbramští stali největším ligovým překvapením.

Angažování Michala Dragouna má dopomoci tomu, aby Příbram opět patřila k nejsilnějším celkům soutěže.

Michal Dragoun už toho má ve svém hokejovém životopisu zapsáno opravdu hodně. S hokejem začínal na Spartě, kde také nakoukl do seniorské extraligy. Stalo se tak během ročníku 2002/2003. V hlavním městě pak strávil velkou část své dospělé hráčské kariéry. Na svém kontě má dva mistrovské tituly, které oslavil na jaře 2006 a 2007. Oba vybojoval právě se Spartou, přičemž jsou to poslední extraligové triumfy, které tradiční klub získal.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Kromě Sparty se Dragoun objevil rovněž v Kladně, Litvínově či Českých Budějovicích. Poslední čtyři sezony absolvoval v Hradci Králové, na východě Čech si jej cenili zejména díky jeho univerzálnosti. Ostřílený bard totiž dokázal úřadovat na obou stranách kluziště. Platný byl v útočné i obranné fázi. Navíc se postupně vyprofiloval jako jeden z elitních ligových specialistů pro hru v oslabení.

V nejvyšší soutěži odehrál celkem 572 zápasů (64+90). Okusil taktéž první ligu, kde oblékal dresy Slavie, Prostějova nebo Písku. Mimo to si zahrál prestižní Spengler Cup a opomenout nelze ani jeho starty v hokejové Lize mistrů.

Další kroky Michala Dragouna vedou do Příbrami. Koncepce místního hokejového klubu vsází na zkušenou kostru mužstva, kterou doplňuje dravé mládí. Tomu všemu dává řád zkušený trenér Jan Tlačil. Loni se tato cesta ukázala jako správná, neboť Středočeši směle útočili na nejvyšší příčky.

Kam to dotáhnou letos?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz