Para liga hlásí konec! Soutěž bude druhý rok v řadě bez mistra

Foto: hcverva.cz

15. prosince 2020, 22:25

Ondřej Mach

Česká para hokejová liga nebude z důvodu aktuální koronavirové situace dohrávat sezonu 2020/21. Informoval o tom ředitel soutěže Jan Chlubna, na rozhodnutí se shodly zúčastněné kluby.

O Kapku lepší hokej

„Po dvouměsíční odstávce ČPHL přijala plán na restart v upravené podobě bez play off od ledna 2021 i za podmínek povinného testování na covid-19, ale po dvou týdnech od uvolnění restrikcí, kdy kluby ani nestihly najet na řádný tréninkový režim, přišel obnovený zákaz činnosti,“ říká Chlubna. 

„I kdyby došlo znovu k uvolnění například po Novém roce, nebylo by možné soutěž okamžitě obnovit, když by neprofesionální para hokejisté měli tříměsíční tréninkový výpadek. Na odehrání alespoň nějaké dlouhodobější soutěže už pak jednoduše nezbývá dost času,“ pokračuje ředitel České para hokejové ligy.

Ze základní části se tak stihlo pouhých sedm zápasů. Ještě v září se odehrála první dvě kola, po dvou říjnových utkáních ale přišel utrum. V průběžné tabulce byly na prvním místě Karlovy Vary, následovaly Zlín a Pardubice. 

„Po dvou týdnech od uvolnění restrikcí, kdy kluby ani nestihly najet na řádný tréninkový režim, přišel obnovený zákaz činnosti.“

Na pořadí už však v tuto chvíli nezáleží, mistr České para hokejové ligy nebude vyhlášen druhý rok po sobě. Loni měly o titul ve finále play off zabojovat Pardubice se Studénkou, pandemie koronaviru ale soutěž v závěru zastavila.

Posledním vítězem ligy tak zůstává Zlín, který prvenství v soutěži slavil nepřetržitě od roku 2015.  

Informace o ukončení aktuálního ročníku přichází zhruba pět měsíců předtím, než se do České republiky má vrátit světový šampionát v para hokeji. Mistrovství by měla hostit Ostrava, kde se turnaj konal minulý rok a sklidil obrovský úspěch. 

„Na odehrání alespoň nějaké dlouhodobější soutěže už jednoduše nezbývá dost času.“

Šampionát je na programu od 1. do 8. května 2021. O tom, že by turnaj mohl proběhnout pod některými epidemiologickými opatřeními, promluvil v zářijovém rozhovoru manažer Českého para hokeje Jiří Šindler.

„Je dost pravděpodobné, že se některým z nich nevyhneme. Otázkou je, jaké restrikce budou příští rok v květnu, čemu všemu se budeme muset podřídit. Nejde jen čistě o Českou republiku, ale taky zúčastněné země a regiony,“ uvedl tehdy Šindler. 

Foto: Veronika Janštová, sledgehokejzlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz