Para hokejová reprezentace opět v akci. Jsme rádi, že Japonci dorazili, těší Břízu

Foto: facebook Czech sled lions

18. října 2018, 18:57

David Jahoda

Vůbec poprvé od březnové paralympiády v Jižní Koreji se sešla česká para hokejová reprezentace. Tým vedený koučem Jiřím Břízou vyzval na stadionu týmu HC Hvězda Praha ve třech zápasech Japonce a ve všech zvítězil. Trenér českého výběru ocenil, že zápasy vůbec proběhly a také prozradil, co čeká české para hokejisty dál.

Jágr Chance liga

„Byli jsme rádi, že se ty zápasy vůbec mohly uskutečnit. Po paralympijské sezoně je to většinou v takovém útlumu, pro nás to od té doby byly první utkání. Opravdu jsme si cenili toho, že Japonci dorazili,“ komentoval Jiří Bříza, pro jehož svěřence to byl první zápas od 16. března, kdy na paralympiádě odehráli neúspěšný souboj s Norskem o celkové páté místo.

Utkání v Praze se hrála minulý víkend – v pátek, sobotu i neděli. První zápas vyhráli Češi 3:1, ve druhém si zastříleli a soupeře ze země vycházejícího slunce přehráli vysoko 7:2, a na konec si Češi připsali výhru 4:1.

„Vzhledem k tomu, že měli náročné cestování, jsme čekali, že možná budou trochu unavenější,“ uvedl Bříza na adresu japonského výběru. „Do sestavy jsem zapojil pár nováčků i dva kluky do patnácti let. Tím, že se nám Japonce podařilo přehrát, panuje spokojenost,“ byl spokojený český kouč.

„Opravdu jsme si cenili toho, že Japonci dorazili.“

S jakým kádrem po březnové paralympiádě Bříza momentálně pracuje? „Postrádáme Šafránka, který léčí svoje zdravotní neduhy,“ řekl k několikaleté opoře české para hokejové reprezentace. „Že by ale někdo ukončil kariéru, to nenastalo. Já teď rozšiřuju kádr o nové tváře, budeme se snažit je zakomponovat do přípravy tak, aby výkonnostně doplnily ty starší a my jako tým mohli být silnější,“ dodal.

V minulé sezoně byla velkým vrcholem paralympiáda, ale i letos má český tým kam směřovat své zraky. „Na jaře 2019 hostíme v Ostravě mistrovství světa, takže se na to už pomalu soustředíme,“ řekl Bříza, který dodal: „Zatím není obeznámeno schéma turnaje, jak budou vypadat jednotlivé skupiny a tak dále, nicméně je oficiálně potvrzené, že mistrovství světa bude v Ostravě od 27. dubna do 4. května.“ 

Co dál? Chanty-Mansijsk, pak Östersund 

Co všechno tedy před domácím světovým šampionátem české para hokejisty ještě čeká? „Běží soutěž a do ní se vždycky vhodně snažíme zakomponovat nějaké turnaje,“ vysvětloval Bříza. „Druhý týden v listopadu jedeme na týden do ruského Chanty-Mansijsku, kde budou našimi soupeři tři ruské kluby, které mají vysokou kvalitu. Svojí úrovní se blíží reprezentacím Norska nebo Jižní Koreje. Dále tam pak bude Slovensko a Japonsko. Čekají nás velmi rozdílné zápasy, což považujeme za důležité.“

Ještě jedna zkouška pak přijde po Novém roce. „V lednu vyrazíme na turnaj do švédského Östersundu. To je z našeho nadcházejícího programu zatím všechno,“ prozradil plán českého para hokejového její trenér Jiří Bříza.

Přátelská utkání proti Japonsku

Pátek 12. října

Česko – Japonsko 3:1 

Branky Česka: Doležal 2, Kubeš.
Sestava Česka: Vápenka – Hábl, Kubeš, Wágner, Hrbek – Ohar, Doležal, Novotný, Veselý, Kořínek, Klíma, Krupička.

Sobota 13. října

Česko – Japonsko 7:2 

Branky Česka: Hábl 4, Geier, Raul, Krupička.
Sestava Česka: Kudela – Doležal, Kubeš, Wágner, Hrbek – Geier, Hábl, Novotný, Krupička, Raul, Klíma, Kořínek.

Neděle 14. října

Česko – Japonsko 4:1

Branky Česka: Geier, Kubeš, Raul, Krupička.
Sestava Česka: Kudela – Doležal, Kubeš, Wágner, Hrbek – Geier, Hábl, Novotný, Krupička, Raul, Klíma, Kořínek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz