Papež František dostal dres Motoru. Je jeho prvním hokejovým

Foto: hcmotor.cz

Prezident Motoru Roman Turek při audienci českobudějovických poutníků ve Vatikánu předal papeži Františkovi klubový dres – se jménem Franciscus a číslem 266, které odkazuje na to, kolikátým papežem je František v historii křesťanské církve.

Nový fanshop

„Měli jsme možnost spolu i krátce pohovořit. Svatý otec mi říkal, že ve sbírce má zatím pouze fotbalové dresy, dres Motoru je tak pravděpodobně jeho vůbec prvním hokejovým," prozradil Turek pro hcmotor.cz.

Turek se s papežem setkal i díky tomu, že České Budějovice pomáhají oblastní charitě: například centru Arpida, které zajišťuje rehabilitace pro osoby se zdravotním postižením (více tady). „Byl moc rád, že spolupracujeme s Arpidou. I při celém setkání bylo zřejmé, že mu jsou nejbližší lidé s hendikepem, kterým se snaží co nejvíce pomáhat," řekl Turek.

„Přímluva z nejvyšších míst by mohla zejména v jarních bojích o extraligu mít svou platnost."

Bývalý reprezentant a gólman NHL dostal od papeže na oplátku růženec pro štěstí. „Přímluva z nejvyšších míst by mohla zejména v jarních bojích o extraligu mít svou platnost," stojí na klubových stránkách.

Foto: hcmotor.cz

Foto: hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz