Panarin čelí vážnému obvinění. V roce 2011 zmlátil dívku, řekl kouč Nazarov

23. února 14:14

Václav Jáchim

Vážnému obvinění čelí Artěmij Panarin. Kouč Andrej Nazarov, který ruského útočníka před časem trénoval v Podolsku, uvedl, že Panarin v roce 2011 fyzicky napadl mladou dívku. Hvězda New York Rangers dočasně opustila svůj tým.

O Kapku lepší hokej

Podle zámořských médií jde o kampaň proti Panarinovi mj. za to, že se otevřeně přihlásil k podpoře ruského opozičního politika Alexeje Navalného a kritizuje prezidenta Vladimíra Putina. V listu Komsomolská pravda přišel ze zmíněným tvrzením Andrej Nazarov, podle něhož Panarin v roce 2011 zmlátil osmnáctiletou dívku. K události mělo dojít v hotelovém baru v Rize, kde hrál Podolsk utkání KHL.

„Panarin byl tehdy mladým klukem, dostal šanci vyspět. Ale vybral si jinou cestu," řekl Nazarov ve zmíněném deníku. Bývalý kouč několika klubů Kontinentální ligy, který si před lety zahrál také NHL, se na adresu hvězdy Rangers vyjadřoval kriticky už dřív. Teď po letech vytáhl vážné obvinění.

„Po zápase s Dinamem šla většina hráčů spát, až na pár cizinců a Artěmije. Ráno jsme měli letět do Minsku. Andrej se pohyboval v baru hotelu Radisson, kde se mu znelíbila jedna z přítomných dívek. Několika silnými údery ji poslal k zemi. Jakmile dívku zbil, utekl na pokoj. Policie dorazila rychle, Panarina zadržela a podepsala protokol," řekl Nazarov.

Podle jeho slov mělo dojít k trestnímu řízení a k soudu, ale za Panarina se prý postavili přítomní svědkové. Věc údajně skončila mimosoudním vyrovnáním. „Já se jednání nezúčastnil, ale slyšel jsem, že mělo jít o částku 40 tisíc euro," řekl. Připomněl, že Panarin se neomluvil dívce ani jejím rodičům. „Má image Pana spravedlivého. Sakra, Artěmiji, pokud chceš být upřímný, řekni o sobě všechno," dodal Nazarov.

Jeho výroky pochopitelně vyvolaly velkou odezvu. Zástupci New York Rangers obvinění popřeli a postavili se za svého hráče. Panarin patří k dlouhodobým kritikům ruského prezidenta Vladimíra Putina, ve své vlasti má zastánce i spoustu odpůrců. Podle klubu NHL s tím obvinění souvisí. Nazarov ruského útočníka v minulosti kritizoval právě kvůli jeho názorům na Putina.

„Artěmij jednoznačně a důrazně odmítá veškerá obvinění. Jde o zjevnou zastrašovací taktiku použitou vůči němu poté, co se vyjádřil k nedávným politickým událostem. Artěmij je z toho otřesený, proto se rozhodl dočasně opustit tým. Rangers ho plně podporují, budeme spolupracovat, abychom našli zdroj těchto nepravdivých tvrzení," uvedli zástupci Jezdců v prohlášení.

Událost rezonuje v médiích na obou stranách Atlantiku. Lotyšský žurnalista Aivis Kalninš kontaktoval v Rize místní orgány a vedení hotelu, kde měl incident proběhnout. „Zástupce hotelu uvedl, že k ničemu takovému nedošlo. Potvrdilo to také několik dalších zdrojů," napsal na Twitteru.

Nazarov ovšem trvá na svém. „Byli tam členové trenérského štábu, lékaři, maséři, 25 hráčů z týmu. Proč se jich nikdo nezeptá? Co se stalo, je pravda, vím to na sto procent," zmínil v rozhovoru pro agenturu R-Sport. „Panarin v podstatě řekl, že jsem si všechno vymyslel. Dobře, tak to vy novináři prověřte. Existuje několik desítek svědků včetně hráčů a manažerů KHL. Nelze je koupit, jsou to bohatí lidé."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz