Pálky místo hokejek. Výtisk se při baseballu naběhal, Dolejš ukázal hit

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Hokejisté Vítkovic si zpříjemnili víkend účastí na Arrows Festu, vyměnili hokejky za pálky a předvedli své baseballové umění. V Porubě se v rámci atraktivní exhibice střetli s baseballisty SKSB Arrows Ostrava a americkými fotbalisty Ostrava Steelers.

Nový fanshop

Oslava 45. jubilea založení baseballového klubu Arrows Ostrava a první akce k připomínce 90 let od založení hokejových Vítkovic se povedla, zaplněný Arrows Park se při více než hodinové exhibici bavil a přestože šlo hlavně o zábavu, nikdo pochopitelně nechtěl prohrát.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

I proto se třeba vítkovický zadák Jan Výtisk pořádně naběhal. "Bohužel to skoro vždycky vyšlo na mě, že jsem běžel na metu, ale musel jsem se vracet. Ale letní příprava nám pomalu končí, takže díky našemu kondičnímu kouči máme dobře natrénováno," hlásí s úsměvem.

Právě Výtisk při dva roky starém měření sil s baseballisty Arrows Ostrava trefil rozhodčího, ale tentokrát se nic takového neopakovalo. Vítkovičtí ale ukázali, že už mají s pálkou zkušenosti. Hned v prvním zápase vyprovodili americké fotbalisty Ostrava Steelers hladce 8:0.

"Bohužel to skoro vždycky vyšlo na mě, že jsem běžel na metu, ale musel jsem se vracet. Ale letní příprava nám pomalu končí, takže díky našemu kondičnímu kouči máme dobře natrénováno."

Ale o výsledky vůbec nešlo. "Hrálo se ve třech týmech, takže jsme v podstatě střídali zápasy po outech. Každý si zahrál proti každému dvakrát a byla to legrace. Hokejisté i američtí fotbalisté ukázali, že něco umějí taky v rámci baseballu," pokyvuje baseballista Aleš Navrátil.

Ačkoli jde o nekontaktní sport, k vidění byla i hodně drsná srážka mezi Danielem Dolejšem a Dominikem Dvorským v boji o první metu. "No, byla to docela pecka. Oba jsme se soustředili na míček a naše pozice na metě, až jsme se srazili. Ale bylo to čisté," hlásí brankář.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovický trenér Jakub Petr si účast na akci pochvaluje. "Za nás musím říct, že to byla skvělá akce. Opravdu se to pořadatelům povedlo. Moc děkujeme za pozvání a za to, že jsme se mohli zúčastnit. Exhibici jsme si pořádně užili a co bylo hlavní, užili si ji taky fanoušci."

Ty potěšila i spousta jiné zábavy a na plánované autogramiádě mohli získat cenný úlovek od svých oblíbenců. Jakub Lev s Janem Výtiskem navrch ukázali, že jim není cizí ani čepování piva, oběma to šlo za pípou pěkně od ruky. Povedenou akci uzavřel slavnostní ohňostroj.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz