Oživení pro Benátky: mají Kanaďana a na testech je Armén

Foto: kelownarockets.com

Na benátecké soupisce už byl ruský bek Semjon Miročnikov, teď ji oživí další cizinci: přichází kanadský forvard Chance Braid (na fotce) a na zkoušce je Norair Hovsepjan, původem Armén.

Plekanec Chance liga

Třiadvacetiletý Chance Braid odehrál čtyři sezony v prestižní juniorce WHL. V roce 2015 dokonce tuto soutěž vyhrál – slavil s týmem Kelowna Rockets, v němž se mimo jiné potkal s Leonem Draisaitlem nebo Tomášem Šoustalem.

Braid má zkušenosti také z farmářské ECHL a poslední tři ročníky hrál na univerzitě. Teď se důrazný Kanaďan stěhuje do Evropy, na farmě Liberce by měl zůstat do konce sezony.

Ze zámoří (konkrétně ze soutěže USPHL) dále přichází devatenáctiletý obránce Mario Kellner, který dříve působil v mládeži Hradce Králové. V Benátkách je na zkoušce.

Stejně tak jako třiadvacetiletý útočník Norair Hovsepjan. Rodák z Jerevanu hrál v minulé sezoně druhou nejvyšší běloruskou ligu (20 zápasů, 9+14). Ač je Armén, umí plynule česky: však hrál dlouhá léta za kladenskou mládež a dokonce se objevil i v druholigovém Hodoníně.

I jméno dalšího hráče na testech je zajímavé: Dominik Řepík je totiž mladším bratrem českého reprezentanta Michala. Řepík odehrál minulý rok v hradecké juniorce (35 utkání, 11+15).

Aktuální soupiska HC Benátky nad Jizerou

Brankáři: Lukáš Hosnedl, Matěj Žajdlík.

Obránci: Petr Kolmann, Jakub Husa, Vratislav Kunst, Jan Bednář, Ján Niko, Semjon Miročnikov, Matěj Krejsa, David Aubrecht, Jakub Mečíř, Mario Kellner.

Útočníci: Marek Zachar, Daniel Špaček, Ladislav Bittner, Matěj Psota, Jan Šír, Petr Wiencek, Jiří Průžek, Václav Burda, Tomáš Nezbeda, Josef Mikyska, Adam Klapka, Matyáš Kačírek, Norair Hovsepjan, Dominik Řepík, Chance Braid.

Josef Mikyska.

Josef Mikyska. | Foto: Martin Kurfiřt

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz