Ovčačík důvod konce v Boleslavi neví. Byl s juniory, teď ho zkusí Dynamo

Foto: Jitka Čechová, bkboleslav.cz

Bruslařský klub Mladé Boleslavi před nadcházející sezonou opustila řada hráčů, mezi nimi třeba Richard Jarůšek, Tomáš Klimenta nebo Martin Rýgl. Mladoboleslavští však od konce uplynulého ročníku nepočítají ani s obráncem, kterému v klubu z města automobilů stále běží smlouva – Ctiradem Ovčačíkem. Bývalý zadák Vítkovic či Třince v rozhovoru pro hokej.cz říká, že jej konec u Bruslařů mrzí, sám však ale nezná přesné důvody toho, proč mladoboleslavský dres už nebude oblékat. Dlouho nevěděl, co bude, trénoval s juniory Olomouce. Teď však zabojuje o další extraligové angažmá, a to v Pardubicích.

HokejkaSHOPvanoce

Když prvního května vydal Bruslařský klub zprávu o tom, jací hráči v týmu už působit nebudou a kteří naopak do mužstva přicházejí, Ctirad Ovčačík mezi všemi jmény chyběl. Až pár dní poté prozradil spolumajitel mladoboleslavského klubu Jan Plachý v rozhovoru pro oficiální web klubu z Mladé Boleslavi, že jedná o ukončení smlouvy s obránci Mitjou Robarem a právě Ctiradem Ovčačíkem. Jednatřicetiletý bek počítal s tím, že i nadále součástí týmu trenéra Františka Výborného bude. 

„V Boleslavi mám stále platnou smlouvu, počítal jsem s tím, že tam budu, jenže pak přišlo rozhodnutí o tom, že už tam dál hrát nebudu,“ prozradil Ctirad Ovčačík, který byl ještě na jaře jedním z kamenů mladoboleslavské defenzívy. Přesné důvody svého konce v Mladé Boleslavi Ovčačík nezná. „V podstatě mi to nijak nevysvětlili, řekli mi, že se takto rozhodli. Sám nevím, proč jsem tam skončil. Nějak se změnila koncepce a vypadl jsem z kádru. Byly to super tři roky, chtěl jsem tam pokračovat, špatně se mi z ‚Bolky‘ odcházelo,“ řekl Ovčačík.

>> Bruslaři vítají osm posil. V čele mistr Vampola, Hanzlík či Orsava

Nová sezona už klepe na dveře, Ovčačík však do poslední chvíle neměl o své další budoucnosti vůbec jasno. Proto v uplynulých týdnech trénoval s juniorským týmem Olomouce. „Nějaké nabídky byly, ale nakonec z toho vždycky sešlo. Zavolal jsem tedy panu Fialovi, který mě trénoval, když jsem hrál chvíli v Olomouci. Nyní tam trénuje juniory, sehnal jsem si na něj proto číslo, a on byl tak hodný, že mi umožnil s nimi trénovat. Je super, že můžu být někde na ledě. Navíc nyní bydlím v Lošticích, takže je pro mě fajn, že tam můžu jezdit trénovat,“ odpovídal Ovčačík, který se na Hané krátce mihl v sezoně 2013/14.

Kohouti před novou sezonou do obrany ještě žádnou novou posilu nepřivedli a ověřený zadák by se jim jistě hodil. Byla šance, že by se Ovčačík mohl znovu ukázat v olomouckém dresu? „S panem Fürstem (generální manažer Olomouce – pozn. red.) jsme něco řešili, ale tak nějak jsme nic nevyřešili. Nevím, na čem to nakonec ztroskotalo. V mém případě je nejhorší to, že jsem v Boleslavi stále vázaný smlouvou. Musí se to nějak vyřešit,“ nechal se před několika dny slyšet vítkovický odchovanec. 

„V podstatě mi to nijak nevysvětlili, řekli mi, že se takto rozhodli. Sám nevím, proč jsem tam skončil.“ 

Sám v rozhovoru prozradil, že případnému návratu do Olomouce by se nebránil. „Byl bych rád, kdybych mohl být v Olomouci. Je to pro mě nejblíže, před dvěma lety se tu vybojovala extraliga, která je pro mě stále prioritou. Uvidíme, jak to všechno dopadne. Momentálně je to v takové fázi čekání, co bude dál,“ uvedl zkušený obránce. Nakonec však celá záležitost nabrala jiný kurz. Zadák, který v extralize oblékal už dres Vítkovic, Třince, Liberce a Brna, bude moci bojovat o svou prioritu, ovšem ne na Hané. Jen o několik dní později, kdy Ovčačík pro hokej.cz řekl, že neví, kam se bude jeho kariéra dál ubírat, o něj projevilo zájem pardubické Dynamo.

Východočeši si jej ale chtějí nejdřív otestovat, a to v rámci hostování, které potrvá do 30. září. „Jsem hodně rád, že jsem tuto šanci dostal, čekal jsem na to dlouho, prakticky celé léto. Porvu se o to, abych byl v Pardubicích co nejdéle,“ prozradil Ovčačík webu hokej.cz. Obrana Dynama po loňské sezoně oslabila kvůli odchodům Gregorce, Štajnocha a Šedy, naopak Pardubice přivedly Rýgla a Američana Schause. Ovčačík doufá, že by se mohl stát další „permanentní“ posilou týmu z východních Čech. „Myslím, že se zapracuju rychle, s klukama vůbec není problém. Jen si přeju, aby to fungovalo i na ledě,“ doplnil ostřílený obránce. 

„Jsem hodně rád, že jsem tuto šanci dostal, čekal jsem na to dlouho, prakticky celé léto. Porvu se o to, abych byl v Pardubicích co nejdéle.“

Právě zkušenosti jsou to, kvůli čemuž Pardubice o Ovčačíka stály. „Ctirad Ovčačík je zkušeným extraligovým obráncem s více než čtyřmi sty starty v naší nejvyšší soutěži, od tohoto pondělí s námi trénuje. Očekáváme od něj zkvalitnění naší defenzívy a celkové zvýšení konkurence v obranných řadách. S Mladou Boleslaví jsme se prozatím dohodli na hostování do 30. září. Podařilo se nám veškeré legislativní záležitosti spojené s jeho příchodem vyřešit tak, že bude moci nastoupit již v tuto neděli proti Frölundě Göteborg,“ uvedl pro web Dynama k Ovčačíkově příchodu generální manažer pardubického klubu Pavel Rohlík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz