Otazník nad Ondráčkem. Stihne start sezony? Věřím, že ano, říká

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Minulá sezona pro něj byla životní, ve 46 zápasech základní části zaznamenal 36 bodů a stal se nejproduktivnějším hráčem mužstva. V závěru ročníku ale zlínského útočníka Jiřího Ondráčka postihla smůla a nepustila se ho ani v letní přípravě. Poranil si achilovku a musel na operaci. Stihne start soutěže? Sám tomu věří.

Nový fanshop

Co se 31letému hokejistovi stalo? V posilovně zlínského zimního stadionu špatně dopadl při přeskakování překážky. Odnesla to jeho achilovka. Ortel by neúprosný: operace. Tu podstoupil u specialisty v Olomouci.

Na konci června to s účastí ofenzivní opory v prvních duelech nového ročníku Tipsport extraligy neviděl nový trenér Beranů Antonín Stavjaňa příliš růžově. „Počítám, že při startu extraligy nebude úplně stoprocentní,“ řekl tehdy pro iDnes.cz.

O víc než dva týdny později ale sám Ondráček mluví v optimističtějším duchu. „Teď nohu hlavně rozhýbávám. Pevně věřím, že pokud začnu v srpnu naplno trénovat, doženu tréninkové manko a budu připravený na extraligový start. Porvu se s tím a snad nepřijdou nějaké komplikace,“ říká pro oficiální webové stránky zlínského klubu.

Podobné chvíle zažívá poprvé v kariéře. „Neměl jsem během letní přípravy doposud žádné zranění. Co se dá dělat, zřejmě už nejsem nejmladší,“ pousměje se. „Beru to tak, že tělo dostává zabrat a někdy zkrátka vypoví službu. Na druhou stranu pozitivní je, že to přišlo na začátku přípravy než na jejím konci,“ snaží se najít klady.

„Pevně věřím, že pokud začnu v srpnu naplno trénovat, doženu tréninkové manko a budu připravený na extraligový start.“

Jak bude jeho rehabilitace probíhat dál? „Zkusím se sklouznout při zahájení přípravy týmu na ledě, ale s tréninkem naplno počítám až kolem desátého srpna. Začnu postupně, teď hlavně cvičím nohu pod vedením doktora Skalky v nemocnici,“ uvádí.

Vrátil se rovněž k minulému ročníku, který z jeho osobního pohledu byl vynikající. Lepší v kariéře ještě nezažil. Víc než dvojnásobně překonal své osobní bodové maximum. Jen ten konec...

„Z mého pohledu velmi dobrá sezona. Škoda jen nešťastného zranění ramene v jejím závěru. Byla to moje chyba po nárazu na hranu, ale i to patří k hokeji. Někdo zažije deset operací, někdo v kariéře ani jednu. Každopádně rameno je teď v pořádku,“ informuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz